Následuje
Zimní Pražská tyčka

Talentovaný Mašek jde z Příbrami do Hamburku

Příbram - Šestnáctiletý talent českého fotbalu Dominik Mašek přestupuje z Příbrami do bundesligového Hamburku. Oba kluby jsou na domluveny, transfer bude uzavřen poté, co mládežnický reprezentant projde příští týden zdravotní prohlídkou. Příbram naopak posílí jiný reprezentant z mládeže Martin Kraus, který přestoupil z Bohemians 1905.

Dominik Mašek
zdroj: 1. FK Příbram

"O Dominika byl dlouhodobý zájem ze špičkových zahraničních klubů. Vždy jsme jejich zájem ustáli. Tentokrát jsme se však pro přestup rozhodli, protože s ním byli spokojeni i hráč a rodiče," uvedl prezident příbramského klubu Jaroslav Starka. "Přestup Dominika je opět velkým vyznamenáním nejen pro naši mládež, ale celý náš klub. Určitě to je pro něj posun dál a věřím, že se mu bude dál dařit rozvíjet jeho talent," řekl ředitel klubu Petr Větrovský.

Přestupní částku kluby zveřejnit nechtějí, bude se však odvíjet od toho, jak se Mašek v Hamburku prosadí. Mladý útočník se v německém klubu sejde s dalšími českými fotbalisty Jaroslavem Drobným, Davidem Jarolímem a Miroslavem Štěpánkem, který hraje především za rezervu.

Syn bývalého ligového hráče Jaroslava Maška patří mezi největší české fotbalové naděje. V posledních dvou letech byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, na kontě má už dva starty v první lize. Mezi muže se mu podařilo proniknout jako nejmladšímu v historii. Když střídal v závěru utkání s Ostravou, bylo mu 15 let a 322 dní.

Loni na jaře pomohl reprezentaci do 17 let postoupit na mistrovství Evropy a následně i na mistrovství světa. Za mladší dorost Příbrami nastřílel ve 14 zápasech 22 branek a v deseti zápasech za starší dorost se trefil jedenáctkrát. Na podzim dal v 17 zápasech dorostu 13 branek. V reprezentací do 16 a 17 let má na kontě 25 startů a 14 branek.

Devatenáctiletý střední záložník Kraus, přestoupil do Příbrami z Bohemians 1905, za které odehrál 14 prvoligových zápasů. Na podzim ho však přibrzdilo zranění. V zimě navíc Klokani posílili střed zálohy, a tak Krause uvolnili. Na soustředění odletí s Příbramí on i Tomáš Krbeček, který je v klubu na testech z Plzně. Po návratu se rozhodne o jeho případném hostování. "Budeme s Plzní jednat a zatím to vypadá, že se dohodneme," dodal Větrovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy