Následuje
Panorama

Taktika Lugana nám dělala problémy. Vyhrálo zaslouženě, uznal Kopic

Proti obrannému bloku Lugana se snažil něco vymyslet, ale nevycházelo mu to. Jan Kopic proto po porážce 2:3 na půdě švýcarského celku v rámci Evropské ligy musel uznat, že soupeř nasadil ideální taktiku, s kterou si Plzeň nevěděla rady. Podle sedmadvacetiletého reprezentanta Viktoria musí hrát jinak, aby neměla problémy i s dalšími týmy.

Plzeňský Jan Kopic (vpravo) bojuje o míč s Draganem Mihajlovičem z Lugana
zdroj: REUTERS autor: Arnd Wiegmann

"Hráli jsme prakticky celou dobu do plné obrany, ale soupeř měl takovou taktiku a myslím si, že takovou taktiku teď může mít i třeba Brno v lize. My musíme změnit styl hry, aby to nedopadlo zase takhle. Už podobný styl nasadila Bohemka a tam jsme to uhráli jen tak tak. Teď už jsme to nezvládli," řekl Kopic, který do hry naskočil až v 56. minutě.

Všechny góly v Lucernu padly v dramatické závěrečné půlhodině. Lugano o vedení ani jednou nepřišlo, další náhradník Michael Krmenčík a Marek Bakoš dokázali pokaždé jenom snížit. "Byli lepší, brejky měli prakticky všechny nebezpečné. To se jim dařilo a zaslouženě vyhráli," podotkl Kopic.

Porážku lídra české ligy s posledním týmem švýcarské nejvyšší soutěže nebral jako ostudu. "Tak bych to nenazval, oni dali tři góly a my dva. Chtěli jsme tady vyhrát, jsme zklamaní a je to určitě neúspěch. Musíme je za 14 dní porazit, oplatit jim tuhle porážku a pak se uvidí," prohlásil bývalý hráč Jihlavy nebo Jablonce.

Ve druhém čtvrtečním utkání skupiny G zvítězil suverénní FCSB na hřišti Beer Ševy 2:1 a s devíti body vede tabulku. Plzeň, Lugano i Hapoel jsou shodně na třech bodech. "Pro nás dobře, že Bukurešť vyhrála. Skupina je pořád otevřená a můžeme si drbat hlavu, protože kdybychom tu dnes uspěli, tak už je postup blízko," konstatoval Kopic.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy