Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sýkora se konečně trefil: Urvali jsme to a ještě to bude zajímavé

Dvě kola před koncem ligy dal první gól v sezoně. Záložník Jan Sýkora ze Slavie se trefil v lize víc než po roce. Čtyřiadvacetiletý reprezentant byl v malém pražském derby s Duklou na konci vydařené kombinace v desáté minutě a Slavia vedla 1:0. "Bylo to tak rychlé, že jsem nad tím ani nestačil přemýšlet. Prostě jsem nastavil nohu a spadlo to tam," konstatoval Sýkora.

Jan Sýkora a Marek Hanousek
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Slavia na Julisce vyhrála 2:0 a na druhém místě drží pořád šanci na obhajobu titulu, protože na vedoucí Plzeň ztrácí čtyři body a ta by v případě výhry Dukly už mohla slavit titul.

"To už je nějaký pátek, co? Ještě že to tam už padlo," řekl Sýkora po utkání, když vzpomínal, kdy se trefil minule (loni v květnu na Bohemians). "Kluci už mi říkali, že bych mohl gól dát. Bylo to hlavně ve mně. Jsem rád, že to tam dneska spadlo, ještě takhle na začátku, což nám hodně pomohlo. Takže super," dodal Sýkora.  

A jak se dívá na závěr soutěže? "O titul se hraje, ale taky máme za sebou vlčáky. Bude to ještě zajímavé. Stát se může všechno. Není to na nás, my to nijak neovlivníme, takže nám to ani nenáleží nějak hodnotit," přemýšlel záložník.  

Připustil, že Slavia výhru na Dukle spíš ubojovala. "Z naší strany to nebyl úplně top výkon. Ale jsme rádi, že jsme to urvali. Zvládli jsme třetí zápas za osm dní, takže super," prohlásil Sýkora. Potřetí za sebou nastoupil nově ve středu zálohy a byla z toho třetí výhra. "Sedí mi to tam a asi je to i vidět. Mám hodně prostoru pro nějaké náběhy. Se Standou Teclem si rozumíme, takže myslím, že je to znát," dodal Sýkora.  

Ve středu bude ve finále Evropské ligy na dálku fandit Atléticu Madrid proti Marseille. Triumf španělského celku by totiž druhému týmu z české ligy vynesl 3. předkolo Ligy mistrů, což nově znamená minimálně jistotu skupiny Evropské ligy.

"Myslím, že budeme všichni koukat společně. Budeme určitě fandit a doufám, že to dopadne pro nás dobře," doplnil Sýkora.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy