Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Švýcarské úřady zkoumají 133 podezřelých transakcí FIFA

Curych - Švýcarské úřady zkoumají 133 zpráv o podezřelých transakcích souvisejících s korupční aférou mezinárodní fotbalové federace FIFA a přidělením světových šampionátů v letech 2018 a 2022 Rusku a Kataru. Švýcarská generální prokuratura to řekla agentuře Reuters s tím, že organizátoři obou MS popírají jakákoli korupční provinění.

FIFA se topí v korupčních skandálech
zdroj: Reuters autor: Arnd Wiegmann

Prokuraturu na podezřelé transakce údajně upozornil úřad, který se zabývá vyšetřováním praní špinavých peněz. Konkrétní jména majitelů účtů, bank ani výše zmrazených peněz při vyšetřování zveřejněny nebyly.
 
V souběžně vedeném vyšetřování už americké federální úřady obvinily 27 lidí, většinou vysokých funkcionářů FIFA. Ti jsou spojováni s úplatky přesahujícími za poslední dvě desetiletí 150 milionů dolarů (3,6 miliardy korun).
 
Kvůli rozsáhlému skandálu dal předseda FIFA Sepp Blatter pár dnů po svém květnovém znovuzvolení svou funkci k dispozici. Později byl Blatter kvůli podezřelé platbě z roku 2011 stejně jako šéf UEFA Michel Platini etickou komisí suspendován na 90 dnů, oběma hrozí doživotní zákaz práce ve fotbale.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy