Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Svoboda: Přesun Eura je silný signál, aby se ligové soutěže dohrály

Ligová fotbalová asociace uvítala odložení letního evropského šampionátu o rok kvůli pandemii nového koronaviru. Podle předsedy Dušana Svobody to znamená výrazně vyšší šanci na dohrání aktuálního ročníku na hřišti, a ne u zeleného stolu. Varianty dokončení přerušené sezony bude LFA teprve řešit.

Dušan Svoboda
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

V Česku se nejvyšší fotbalové soutěže zastavily na začátku minulého týdne po pondělní dohrávce 24. ligového kola.

LFA nejprve rozhodla o tom, že se následující dvě kola budou hrát bez diváků s maximálním počtem 100 osob na stadionu, vláda však o den později na 30 dní vyhlásila nouzový stav a zakázala jakékoliv sportovní akce nad 30 lidí. Později dokonce omezila volný pohyb lidí.

Po dobu nouzového stavu LFA profesionální soutěže pozastavila a kluby hráčům nařídily individuální trénink v domácím režimu.

Je nám líto, video expirovalo.
Malík: Dohrát ligové soutěže je stěžejní. Euro se odložilo o rok

"Odložení mistrovství Evropy o rok vítáme, znamená to pro nás větší manévrovací prostor pro dohrání tohoto ročníku. Vnímám to jako silný signál směrem k ligovým soutěžím, aby mohly být dohrány na hřišti, a ne u zeleného stolu," uvedl Svoboda v tiskové zprávě LFA.

"Nicméně ve chvíli, kdy se Česko nachází stále v nouzovém stavu, je hodně předčasné spekulovat o variantách, jak půjde tuto sezonu dokončit. V nejbližších týdnech se jistě hrát nezačne," dodal šéf LFA.

V první lize zbývá odehrát šest kol základní části a následná nadstavba, která bude mít pro většinu týmů pět kol. Tabulku vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před druhou Plzní.

UEFA po odložení Eura vyzvala členské státy, aby se pokusily dokončit domácí soutěže. Rozhodla o tom, že ligy v jednotlivých zemích se budou moci dohrávat i v termínech, které jsou vyhrazeny pro evropské poháry.

Naopak zbývající zápasy aktuálního ročníku klubových soutěží UEFA - Ligy mistrů a Evropské ligy - se budou moci konat i o víkendu, kdy jsou na programu domácí ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy