Následuje
Buly

Sudí, ten tvrdej chleba má. Čech a parťáci z Arsenalu na druhé straně "barikády"

Londýn - Do kůže rozhodčího se vžili Petr Čech a jeho spoluhráči z Arsenalu útočník Olivier Giroud a obránce Nacho Monreal. V rámci akce na podporu respektu k sudím odřídilo trio londýnského celku amatérský zápas a podle bývalého rozhodčího Marka Halseyho si nevedli vůbec špatně. "Čech ukázal, že je vůdčí typ a umí se vypořádat s tlakem," uvedl Halsey.

Fotbalisté Čech, Giroud a Monreal jako rozhodčí
zdroj: YouTube

Čech a jeho kolegové se postupně vystřídali v pozici asistenta i v roli hlavního rozhodčího. Bývalý reprezentační gólman v ní dokonce udělil červenou kartu za hraní rukou na čáře. "Pro hráče je příjemné postavit se na druhou stranu a vyzkoušet si, jak náročné je řídit zápasy," řekl někdejší brankář Sparty. "Práce rozhodčích je velmi náročná, protože čelí obrovskému tlaku," dodal Čech.

Jeho výkon ocenil i Halsey, který se s dalším bývalým sudím anglické ligy Glennem Turnerem účastnili utkání jako hráči. "Čech předvedl dvě zásadní rozhodnutí a po jednom z nich byl dokonce jeden z hráčů vyloučen," prohlásil Halsey.

Cennou zkušenost si odnesl i Monreal. "Bylo to těžké. Netušil jsem, jak velkou zodpovědnost rozhodčí mají. Během jediné vteřiny musí udělat rozhodnutí, které je pro vývoj zápasu strašně důležité," uvedl španělský obránce.

Čech si v přátelském zápase vyzkoušel roli rozhodčího
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy