Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Sudí Mikel nevyloučil Brabce a čtyři zápasy si nezapíská

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky omezila sudímu Petru Mikelovi delegaci na čtyři zápasy. Hlavní rozhodčí chyboval minulý týden v osmifinálovém duelu Ondrášovka Cupu mezi Znojmem a pražskou Spartou, když nevyloučil za faul vysokou nohou hostujícího Ericha Brabce.

Erich Brabec
zdroj: ISIFA/VLP autor: Martin Divíšek

Brabec v první půli ostrým zákrokem zasáhl domácího Romana Hříbka do hlavy a způsobil mu krvavé zranění, kvůli němuž musel být znojemský zadák dlouho ošetřován. Rozhodčí Mikel udělil hostujícímu stoperovi pouze žlutou kartu, podle komise měl ale následovat přísnější verdikt.

"Chceme dát jasný signál, že tyhle brutální fauly nechceme tolerovat," uvedla šéfka rozhodčích Dagmar Damková. "Vím, že to bylo neúmyslné, ale hráč takhle do souboje nemůže jít. Musí si být vědom, že toho protihráče může zasáhnout do hlavy. Jde o zdraví hráčů a tentokrát bylo jen velké štěstí, že se nic vážného nestalo," dodala.

Na čtyři zápasy komise na svém zasedání zastavila činnost také pomeznímu rozhodčímu Michalu Urbanovi, který v 10. ligovém kole v Ostravě upřel Hradci Králové v druhém poločase dva regulérní góly. Asistent kvůli domnělému ofsajdu chybně neuznal branky Romana Fischera a Marka Plašila a "votroci" odjeli s porážkou 0:1.

"Nastolili jsme, že pokud dojde k ovlivnění výsledku, ať už neuznaným, nebo uznaným gólem, sáhneme k takhle vysokým trestům," vysvětlila Damková, která už kvůli chybám v posuzování ofsajdových situací dříve omezila delegaci Ivu Chytilovi a Ondřeji Pelikánovi na pět zápasů. "Rozdíl byl v tom, že ti dva jsou mezinárodní sudí, proto měli o zápas navíc," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy