Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Suchý dostal pokutu od disciplinárky, stále totiž nevyřešil spor s agentem

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala reprezentanta Marka Suchého pokutou 40 tisíc korun. Obránce švýcarské Basileje pyká za maření úředního rozhodnutí vydaného arbitrážní komisí, protože stále nevyřešil spor se svým bývalým agentem Pavlem Vandasem. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Marek Suchý
zdroj: ISIFA/Getty Images autor: Michael Steele

Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje částku 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá a případ je v současnosti u civilního soudu.

Vandasovi dala za pravdu arbitrážní komise FAČR, disciplinárka ale Suchého zpočátku nemohla trestat, protože nebyl členem FAČR. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace.

Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na konci podzimu znovu celou kauzu předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále nebyl vyřešen, zahájila s hráčem v lednu řízení.

Na čtvrtečním zasedání, na které dorazil Suchý v přítomnosti právní zástupkyně Jany Fráňové, ho komise potrestala za to, že nerespektoval rozhodnutí arbitrážní komise. Mohla mu udělit pokutu až 50 tisíc korun, nebo mu zastavit činnost.

Disciplinárka zároveň dala pokutu 20 tisíc korun kapitánovi Mladé Boleslavi Lukáši Magerovi za vyloučení v přípravném duelu v Salcburku. Třiatřicetiletý záložník byl vyloučen po dvou žlutých kartách za zakopnutí míče a následné poznámky na adresu rozhodčího.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy