Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Suchý: Bez fanoušků je to divné. Ale jsem rád, že se fotbal zase rozjel

Při obnově bundesligové sezony nastoupil k soutěžnímu zápasu poprvé od září. Marek Suchý se představil v základní sestavě Augsburgu v utkání 26. kola německé ligy proti Wolfsburgu, ale návrat na trávníky mu zhořkl po smolné porážce 1:2. Přesto byl český reprezentační stoper nadšený, že se soutěž po více než dvouměsíční koronavirové pauze opět rozběhla.

Marek Suchý v akci
zdroj: Reuters

"Po té dlouhé době bylo super si zase zahrát proti soupeři mistrovský zápas a nejenom proti sobě na tréninku. Byl to super pocit, že je to ta rivalita na hřišti, mít proti sobě soupeře. To bylo skvělé," řekl Suchý.

"Jsem hrozně rád, že se Němci ukázali v tomhle vynikajícím světle. Že se fotbal zase rozjel a že se dá hrát. Věřím, že to bude všechno pod kontrolou. Že to bude i vzor pro další země, i pro Česko, že se dají přebrat ta opatření, jak to tady funguje. Že fotbal i přes tu divnou dobu, dobu pandemie, se dá hrát. Na to, po jak dlouhé to bylo přestávce, to mělo velice dobrou úroveň a parametry," dodal dvaatřicetiletý stoper.

Nezvyklá opatření na hřišti i v šatně

Bundesliga se znovu rozehrála s řadou omezení. Do hledišť desetitisícových stadionů nemohou fanoušci a hráči i realizační týmy musejí dodržovat mimořádná hygienická opatření.

Je nám líto, video expirovalo.
Bezpečnost na prvním místě i v Bundeslize

"Pro mě asi nejdivnější byl nástup. Přišli jsme na hřiště a rovnou jsme se měli rozmístit. Nikam do řady, se soupeřem se ani nepotkáte, potom se tam postavíte proti sobě a začnete hrát. Zbytek opatření? O tom jsme samozřejmě věděli a myslím, že se to dalo. Je to v rámci toho, jaká je aktuálně doba. Jsou to maličkosti, které nikoho neobtěžují," řekl Suchý.

"Samozřejmě bez fanoušků je to prostě divné, jsme zvyklí v domácím prostředí na jejich podporu, a teď tam nebyli. Ale při zápase pak už člověk na to nemyslí. Po chvíli si na to zvykne a neřeší to," dodal.

Přísná hygienická opatření platí nejen při samotných zápasech. "Přijeli jsme normálně autobusem na stadion, měli jsme roušky. Při vystupování jsme se snažili dodržovat rozestupy. Měřič teploty tam nebyl. V šatně jsme pak měli rozmístěná místa s dresy taky v rozestupu dvou metrů. Musela se tam udělat další místa, po šatně rozestavět židle. Co se týče sprch, už dlouhou dobu dodržujeme to, že se tam snažíme být třeba po dvou. Když jsou sprchy velké, dá se tam rozestup dodržet," uvedl Suchý.

Suchý odehrál první zápas od září

Den před utkáním podstoupili hráči i realizační tým další test na covid-19. "Ráno před snídaní nám dělali test, byl to výtěr z krku. Myslím, že už odpoledne nebo k večeru se věděly výsledky. Že u nás tedy byli všichni negativní, že jsme v pořádku. Zatím se držíme a věřím, že to tak bude i nadále," prohlásil zastupující kapitán české reprezentace.

S příchodem nového trenéra Heika Herrlicha se dostal do sestavy. Soutěžní zápas hrál naposledy v září za reprezentaci, poté byl ve zbytku podzimu zraněný. "Měl jsem během posledního týdne při nácviku na tréninku určité náznaky, že by základ mohl vyjít. Snažil jsem se makat a trenér mi před zápasem řekl, že jsem během tohoto období zanechal dobrý dojem a že si zasloužím šanci. Byl jsem rád, že jsem ji dostal," uvedl Suchý.

Odehrál 65 minut a pak střídal. "Zápas jsem si užil, po dlouhé době v základu. Cítil jsem se dobře. Trenér říkal, že jsem podal dobrý výkon, ale přišel vysoký útočník. Takže se rozhodl střídat z taktických důvodů. Nečekal jsem to, ale beru to, jsme jeden tým. Věřím, že jsem zanechal dobrý dojem, a uvidíme, jak to bude v dalších zápasech," dodal Suchý, jehož další dva čeští spoluhráči Tomáš Koubek a Jan Morávek zůstali na lavičce.

Wolfsburg rozhodl v samotném závěru

Augsburg prohrál gólem v nastavení 1:2 a na 14. místě tabulky má čtyřbodový náskok na barážovou 16. pozici. "Škoda výsledku. Jednu chvíli to vypadalo, že půjdeme do vedení. Pak se to ustálilo a na konci byl Wolfsburg trochu lepší a nebezpečnější. Bohužel góly v závěru jsou vždy smrtící. Jsme zklamaní, ale jedeme dál," uvedl Suchý.

Na lavičce scházel nový kouč Herrlich, jenž porušil týdenní karanténu před startem soutěže tím, že si z hotelu odskočil do obchodu pro zubní pastu. "Bylo to hodně kuriózní. Trenér je jinak velmi zodpovědný člověk, v tu chvíli si neuvědomil, že by to mohl být problém. Postavil se k tomu jako chlap čelem a trest samozřejmě přijal, což myslím, že ocenila veřejnost i svaz. Nepříjemné to bylo, trenér k týmu patří a je potřeba mít ho na čáře. Věříme, že příští zápas už tam s námi bude moci být," řekl.

Karanténa na hotelu před startem soutěže byla podle Suchého nepříjemná. "Týden byl tak maximum, co se dá na tom hotelu strávit. Jednu dobu hrozilo i 14 dní, to by bylo mnohem horší. Po pátém dnu už to bylo náročnější, ale dalo se to zvládnout. Teď už se normálně rozcházíme, můžeme domů za rodinami a už je po karanténě," dodal Suchý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy