Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Suchopárek velí před domácím dvojzápasem: Bereme jen šest bodů

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek prohlásil, že z nadcházejícího dvojzápasu proti Walesu a Dánsku bere pouze zisk šesti bodů. "Lvíčata" zahájila kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2025 na Slovensku před měsícem porážkou 1:2 na Islandu a podle čtyřiapadesátiletého kouče si jeho tým nemůže dovolit na domácí půdě další ztrátu.

Češi odehrají oba duely v Českých Budějovicích. V pátek 13. října je čeká Wales a pak v úterý změří síly s Dánskem. "Stejně jako v minulých kvalifikacích budou klíčem k úspěchu domácí utkání. Spokojený budu pouze se ziskem šesti bodů, to je jednoznačné. Jakákoliv domácí ztráta může být citelná, i vzhledem k úvodní prohře," řekl Suchopárek.

V třiadvacetičlenné nominaci se poprvé objevila tři jména. Nováčkem je brankář Manchesteru United Radek Vítek a záložníci Denis Višinský z Liberce a Samuel Šigut z Českých Budějovic. Chybět bude opora zadních řad Martin Vitík, jenž byl povolán do reprezentačního A-týmu. Sparťanský stoper za poslední dva roky chyběl jednadvacítce v jediném soutěžním zápase.

"Z dlouhodobého hlediska to k tomu směřovalo. Martin má kvalitu, charakter a vůdcovskou osobnost, bylo jasné, že se dřív nebo později do áčka dostane. Je to pro nás ztráta, v poslední době jsme bez něj nesehráli žádné soutěžní utkání. Ale máme připravené varianty, jak ho nahradit," uvedl Suchopárek.

Dánsko s Walesem získaly ze dvou zápasů čtyři body a jsou v čele pětičlenné skupiny I. Vzájemný souboj v Dánsku skončil 2:2. "Čekají nás nesmírně těžcí soupeři, oba týmy mají v kádru špičkové hráče z evropských klubů. Ale jestliže chceme postoupit, tak musíme utkání zvládnout. Může to být podobné jako před rokem barážový dvojzápas s Islandem, roli může sehrát i určitá nervozita," podotkl vicemistr Evropy z roku 1996.

"Vstup do kvalifikace nebyl úspěšný, náš výkon určitě nebyl stoprocentní. Ale zápas na Islandu ukázal, že máme kvalitní hráče, kteří jsou schopní si vytvářet brankové příležitosti. Věřím, že je tentokrát proměníme," dodal Suchopárek.

Nominace české fotbalové jednadvacítky na utkání s Walesem a Dánskem

Brankáři: Lukáš Horníček, Matyáš Vágner, Radek Vitík

Obránci: Lukáš Endl, Denis Halinský, Štěpán Chalupek, Albert Labík, Filip Prebsl, Martin Suchomel, Patrik Vydra

Záložníci: Michal Černák, Kryštof Daněk, Marek Icha, Matěj Jurásek, Adam Karabec, Jakub Křišťan, Samuel Šigut, David Tkáč, Denis Višinský

Útočníci: Daniel Fila, Christophe Kabongo, Václav Sejk, Filip Vecheta

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články