Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Střížkov si nezahraje ani druhou ligu

Praha – Fotbalový Střížkov si po pádu z první ligy nezahraje ani druhou nejvyšší soutěž. Nesplnil totiž podmínky licenčního manuálu Českomoravského fotbalového svazu, a putuje tak do ČFL. Z té by se naopak mohly dostat týmy Ovčár či Varndorfu. Informoval o tom server iDnes.cz. Klub Bohemians Praha nezaplatil pokutu v celkové výši šest milionů korun, kterou dostal od disciplinárky za nenastoupení k ligovému utkání proti Bohemians 1905 ve vršovickém Ďolíčku. Peněžitý trest dostal Střížkov i za vyvolání korupční aféry, k níž neposkytl žádné důkazy. Navíc mu bylo v tabulce odečteno dvacet bodů.

Klokani přitom měli šanci - licenci od svazu už drželi v rukou, jenže byla podmíněna právě zaplacením pokuty. Do stanovené lhůty však klub pokutu neuhradil. "Licenci s podmínkou dostaly Kladno a Bohemians Praha. Zatímco Kladno podmínku splnilo, Bohemians Praha nikoliv," vysvětlil předseda komise Stanislav Rýznar. Teď jej proto mohou nahradit Ovčáry, které skončily na druhém místě, nebo šestý Varnsdorf. Tým, jenž splní podmínky pro účast ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži, dostane od svazu přednost.

Ovčáry skončily na druhém místě a mají o druhou ligu zájem - na rozdíl od Písku a Vltavínu, které obsadily další místa. Dalším uchazečem je tak až šestý tým tabulky ČFL Varnsdorf. "Licenční komise posoudí Ovčáry a Varnsdorf příští týden a rozhodne, kdo dostane licenci," oznámil Rýznar.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová liga je rozlosována

Spolumajitel Bohemians Praha Josef Jícha řekl, že dnešní verdikt svazu považuje za další z pokusů o úplnou likvidaci střížkovského klubu, který je prý pro ČMFS nepohodlný. "Je to jasné od doby, co jsme dostali tu pokutu, že svaz nás chce do této situace dostat," řekl Jícha.

Josef Jícha, spolumajitel Boheminas Praha:

"Právo je na naší straně, je to nezpochybnitelné. Svaz nás znovu poškodil, a až prohrají soud, tak zase budou říkat, že očerňujeme fotbal. Jsou to ale lidé v jeho vedení, kdo fotbalu ubližují a připravují jej o horentní sumy."

Dnešní rozhodnutí svazu Jícha nechápe. Argumentuje tím, že odvolací a revizní komise 1. června rozhodla o zrušení trestů pro jeho klub. Jenže svaz toto rozhodnutí dnes už bývalé komise označil za neplatné a na následné valné hromadě byla zvolena komise nová. "Mám v ruce verdikt ORK, který je pro mě jako pro člena svazu platný a konečný. Tvrzení svazu, že neměli právo zasedat, je naprosto scestné. Svaz porušuje vlastní předpisy a stanovy, to je jeho největší problém," prohlásil Jícha. Sám prý věří, že se situace vyřeší tak, aby Bohemians ve druhé lize nakonec mohli startovat.

Nesehrání pražského derby bylo výsledkem několikaletého sporu o název, logo a další záležitosti spojené s historií klubu Bohemians Praha. Poslední verdikt výkonného výboru svazu je ten, že členem ČMFS jsou tři kluby s názvem Bohemians: vršovičtí Bohemians 1905, střížkovský klub Bohemians Praha i FC Bohemians hrající třetí pražskou třídu.

V korupční kauze obvinil střížkovský klub olomouckého brankáře Drobisze, že jejich hráčům nabídl a později předal úplatek ve výši 300 tisíc korun. Bohemians Praha měli na oplátku úmyslně prohrát duel 30. kola předminulé ligové sezony. Zápas skončil 3:0 pro Hanáky.

Bohemians Praha
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy