Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

Střížkov obviňuje FAČR z nezákonného obchodu, ten na policii vysvětloval i Pelta

Praha - Kauza Bohemians stále není u konce, naopak zažívá další zvrat - střížkovský Bohemians Praha podal trestní oznámení na fotbalovou asociaci. Tu obviňuje z nevýhodné transakce, která FAČR údajně mohla přijít až na 18 milionů korun. Obchod na policii musel vysvětlovat i Miroslav Pelta.

Miroslav Pelta
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Střížkovskému klubu se nelíbí, jak předseda FAČR Miroslav Pelta vyřešil dlouholetý spor tří klubů s názvem Bohemians. Od původního zkrachovalého klubu FC Bohemians Praha loni nakoupil pohledávky a akcie údajně za dvacet milionů korun. Následně je prodal prvoligovému fanouškovskému Bohemians 1905.

Podle trestního oznámení však za pohledávky asociace utržila jen dva až tři miliony korun a byla jí tak způsobena škoda velkého rozsahu. "Je-li rozdíl mezi těmito kupními smlouvami skutečně takto značný, vyvstává otázka, zdali nedošlo k poškození FAČR, která by na této jediné transakci bezdůvodně jako jediná tratila, a byla by jí tak způsobena velká škoda," zamýšlí se v trestním oznámení střížkovský klub.

Lidové noviny uvedly, že Pelta byl v této kauze už dvakrát na policii. "Já jsem statutární zástupce, byl jsem tedy podávat vysvětlení, ale v médiích to vypadá dramatičtěji, než jaká je ve skutečnosti skutková podstata. Jsem si jistý, že nedošlo k žádnému porušení čehokoli," řekl Pelta. "Komentovat to ale nemohu, protože jsem podepsal mlčenlivost," dodal.

Mrzí ho však, že se celou kauzu nepovedlo ani vyrovnáním ukončit. "Bohužel je to nekončící svár. Myslel jsem si, že mezi slušnými lidmi to funguje tak, že když uděláte dohodu o narovnání a zaplatíte, tak že ta věc končí. Ale jak je vidět, jsou i případy, kdy to neplatí," uvedl Pelta.

Střížkovský klub se považuje za pokračovatele někdejších Bohemians a pronajal si jejich logo. Jenže FAČR v roce 2005 ustanovil nástupcem fanouškovský Bohemians 1905, a od té doby proto šéf Střížkova Karel Kapr vede s asociací několik sporů. Jeho klub do loňského vyrovnání zahrnut nebyl.

Zcela vyřešen není ani vztah mezi dnešní ligovou Bohemkou a původním klubem, který je v konkurzu. V minulém týdnu soud rozhodl, že někdejší vedení Bohemians 1905 nesmělo prodat hráče Jana Morávka do Schalke bez souhlasu správce konkurzní podstaty, a bývalému manažerovi Petru Svobodovi uložil uhradit škodu ve výši osmi milionů korun.

Lidové noviny upozorňují, že stejně může skončit spor o další hráče, mezi nimiž jsou například nejlepší současný ligový střelec Milan Škoda ze Slavie nebo Václav Kadlec z Frankfurtu nad Mohanem.

Zdroj
ČTK, Lidové noviny

Hlavní zprávy