Následuje
Speciál

Stramaccioni: Nemůžeme při každém nárazu uhýbat z cesty. Revoluce potřebuje čas

Praha – Vstup do angažmá ve Spartě neměl ideální. Pražané pod jeho vedením v prvních zápasech herně i výsledkově zklamali. Trenér Andrea Stramaccioni přesto zůstává v klidu. Na tiskové konferenci před odvetou 3. předkola Evropské ligy s Crvenou Zvezdou Bělehrad zdůraznil, že jeho práce na Letné by se neměla hodnotit po dvou utkáních, ale až na jaře. Přímý přenos odvety Sparta Praha – Crvena Zvezda Bělehrad sledujte ve čtvrtek na ČT sport a webu ctsport.cz od 18:50.

Andrea Stramaccioni
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Sparta vstoupila do nové éry porážkou 0:2 v Bělehradě, po které jí hrozí, že zaznamená nejhorší výsledek v pohárech od ostudy ve druhém předkole Evropské ligy s Häckenem v roce 2013. Domácí soutěž pak Pražané odstartovali domácí remízou 1:1 s Bohemians 1905.

"Klub udělal velkou změnu, přivedl hodně hráčů, trenéra s novou filozofií. Chápu, že první výsledky jsou špatné, ale musíme jít dál za naším cílem, protože když to vzdáme při první překážce, nikam se neposuneme," řekl italský kouč. "Jestli pokaždé, když narazíme na problém, uhneme doleva, potom doprava, tak se nikam neposuneme. Musíme jít pořád dopředu," uvedl.

"Každá revoluce potřebuje čas. A náš cíl je větší než jeden nebo dva zápasy. Proto počkejme s hodnocením na jaro a pak si můžeme říct: Trenére, dobrá práce. Nebo: Trenére, špatná práce," prohlásil. "Není podstatné, co je dobré pro Stramaccioniho, ale co je dobré pro Spartu," přidal bývalý kouč Interu Milán nebo Panathinaikosu Atény.

Před odvetou s Crvenou Zvezdou, ve které Sparta musí vymazat dvoubrankovou prohru ze Srbska, je Stramaccioni optimistou. "Budeme hrát útočně, ale ne bezhlavě. Nedělní zápas s Bohemians byla tvrdá lekce, protože utkání končí až po nastavení. Když budeme hrát jen část zápasu dobře, nemůžeme postoupit. Soupeř dokáže potrestat i jen pětiminutový výpadek v koncentraci," prohlásil.

Stramaccioni bude postrádat řadu hráčů, nastoupit by ale mohl bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Proti Bohemians 1905 odehrál závěrečných dvacet minut. Šlo o jeho teprve druhý start od loňského návratu z Arsenalu a vleklého zranění achilovky.

Proti Crvene Zvezdě Rosický nejspíš opět nastoupí až v průběhu zápasu. "Ještě musím rozhodnout. Ale hrál po dlouhé době a tohle bude druhý zápas ve čtyřech dnech. Na to musíme také myslet. Nejspíš ho postavím až v průběhu utkání," uvedl Stramaccioni.

Sparta se chystá na odvetu s CZ Bělehrad
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy