Následuje
MS 2020 Itálie

Straku čeká proti Žižkovu premiéra na lavičce Slavie

Praha - V květnu 2009 při svém posledním ligovém utkání na Žižkově slavili fotbalisté Slavie obhajobu titulu, ale v dohrávce 10. kola se představí na stadionu Viktorie v méně radostné atmosféře. Dva týdny po svém jmenování do funkce poprvé usedne na lavičku týmu z Edenu kouč František Straka a musí se připravit na velmi ostrou premiéru. Další vlnu protestů totiž proti němu připravují fanoušci červenobílých, kteří mu vyčítají jeho sparťanskou minulost. "Vím, co tam čeká nejen mě, ale i celý tým. Na Žižkově budeme hrát pod velkým tlakem, ale musíme ten zápas zvládnout," prohlásil nástupce Michala Petrouše. Utkání sledujte v přímém přenosu od 18:30 na ČT4 a sportživě.cz.

František Straka s Lukášem Jarolímem
zdroj: ČTK

Slávističtí fanoušci mu od začátku dávají najevo, že ho nepřijmou. Strakovo angažování se nelíbí ani sparťanům, které v roce 2004 trénoval. Před týdnem někdo vykopal na tréninkovém hřišti v Edenu symbolické hroby a kříže se jmény Straky a dalších klubových představitelů, v pátek pak chuligáni popsali trenérův dům hesly, ve kterých mu vyčítají, že zradil Spartu.

Protestům se třiapadesátiletý kouč nevyhne ani v pondělí. Před zápasem naplánovali slávističtí příznivci pochod z Edenu a nesouhlas dají najevo i při zápase. Na stadion část z nich dorazí v černém oblečení a s transparenty proti Strakovi a některým členům vedení. Slavia už dopředu avizovala, že u vstupů do hlediště budou probíhat zvýšené bezpečnostní prohlídky a že se na stadion nedostanou vulgární a urážlivé transparenty.

V napjaté atmosféře měl Straka během reprezentační pauzy čtrnáct dnů na to, aby pozvedl tým. Ten navzdory předchozí výhře nad Olomoucí zůstal na dvanáctém místě tabulky a spolu s Žižkovem a Ostravou vstřelil nejméně branek v lize. "Pracovali jsme na tom, abychom doplnili fyzickou kondici hráčů. Pracovali jsme na systému a taktice, na agresivitě, sebevědomí a dynamice, aby hráči do utkání na Žižkově byli opravdu stoprocentně připraveni," dodal Straka.

Žižkov už šest kol nevyhrál a čtyři porážky za sebou ho srazily až na patnáctou příčku. "Při pohledu na tabulku je jasné, že už konečně potřebujeme bodovat. Máme za sebou slušné zápasy, ale ty nám výsledkově nepomohly. Hráči jsou dost inteligentní na to, aby věděli, o co se hraje. Pevně věřím, že nominovaní do utkání uspějí jako tým a konečně se budeme radovat z vítězství," řekl žižkovský kouč Martin Pulpit.

Vstup Jitky Szászové
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy