Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zprávy z Tokia

Straka už nevede Karvinou, série pěti porážek ho stála místo

Fotbalisté Karviné jsou bez trenéra, dosavadní kouč František Straka byl vedením klubu odvolán. Tým dočasně povedou asistent Marek Bielan s trenérem brankářů Branislavem Rzeszotem. Slezané v posledních pěti ligových zápasech nebodovali a nevstřelili jedinou branku.

Zamyšlený František Straka
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

"Rozhodli jsme se Františka Straku z pozice hlavního trenéra odvolat z důvodů špatných a neuspokojivých výsledků, které při pohledu na tabulku značí předposlední, patnáctou pozici v prvoligové tabulce," oznámil sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

"Abych řekl pravdu, tak jsem s tím nepočítal. Musím respektovat, že výsledky nebyly, to se nedá nic dělat. To je náš úděl, když se nedaří, odnese to většinou trenér. Spíš je otázkou, jestli je opravdu jen trenér ten, kdo za to může, nebo ne. V tom jsou určité otazníky," řekl pro isport.cz Straka.

"Jinak se k tomu stavím čelem, výsledky nebyly. Mrzí mě to, chtěl jsem určité kroky udělat, ale už je neudělám. Škoda, protože jsem se tady cítil dobře," uvedl jednašedesátiletý Straka. 

K mužstvu přišel v březnu po odvolání Norberta Hrnčára s cílem zachránit Slezany v nejvyšší soutěži, což se mu povedlo.

V současné sezoně je Karviná jediným týmem, který doma nezvítězil. Paradoxně však před vlastními fanoušky obrala o body díky bezbrankové remíze mistrovskou Slavii, což se v ligovém ročníku povedlo už jen Opavě.

"Chtěl bych poděkovat fanouškům, ti byli úplně super. Děkuji za podporu v těžké situaci, v jaké jsem přicházel. Vyjadřovali ji neustále, za to jim moc, moc děkuji. Tak dobře už jsem se dlouho nikde necítil jako tady. Jak jsem říkal, tohle je náš osud, bohužel se stalo. Bojovali jsme i s tím, že jsme top hráče neměli, měli jsme velkou marodku, to nás sráželo. Ale to se člověk nesmí vymlouvat, tak to je," prohlásil Straka.

"Ať si každý udělá úsudek sám. Myslím, že jsem tady udělal kus práce, do očí se můžu podívat každému. Samozřejmě to mrzí, ale život jde dál, to je můj osud," konstatoval Straka.

Bývalý hráč a kouč Sparty je čtvrtým odvolaným trenérem v této ligové sezoně. Výpověď před ním dostali Ivan Kopecký v Opavě, Josef Csaplár ve Zlíně a Martin Hašek v Bohemians 1905.

Zdroj
ČTK, iSport

Hlavní zprávy