Následuje
MS 2020 Německo

Straka u reprezentace pokračovat nebude

Praha - Fotbalový trenér František Straka končí své působení u českého národního týmu. Hašek svému někdejšímu spoluhráči ve Spartě i reprezentaci poděkoval za jeho dočasné působení u mužstva po odchodu Petra Rady. Hašek přijal Straku odpoledne na strahovském sekretariátu, protože kouči dnes vypršela smlouva u týmu. K prodloužení spolupráce ale nedošlo a Straka u mužstva končí s bilancí jednoho zápasu, v němž jeho svěřenci porazili 1:0 Maltu. Oznámil to nový svazový předseda Ivan Hašek po dnešní schůzce.

"Poděkoval jsem mu za odvedenou práci u národního týmu a zároveň oznámil, že ČMFS neuplatní opci k prodloužení smlouvy," řekl Hašek. Straka byl rád, že má alespoň jasno o své budoucnosti. "Aspoň definitivně vím, na čem jsem," prohlásil při odchodu.

O tom, kdo povede národní tým ve zbytku kvalifikace MS, se rozhodne zřejmě na počátku příštího týdne. Hašek by rád u mužstva co nejdříve viděl slávistického kouče Karla Jarolíma, možná s ním reprezentaci povede v tandemu. Nejdříve se oba sejdou v pátek.

Karel Jarolím jedná s Ivanem Haškem
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy