Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Stihne Rosický Euro? Český fotbalista má být mimo až tři měsíce, prohlásil Wenger

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický bude kvůli zranění stehenního svalu mimo hru dva až tři měsíce, prohlásil trenér Arsenalu Arséne Wenger. Výrazně je tak ohrožen i start pětatřicetiletého záložníka na červnovém mistrovství Evropy.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Rosický se zranil v sobotu, kdy nastoupil k prvnímu utkání za Arsenal po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolene. Jenže v pohárovém utkání s Burnley si už po čtyřech minutách poranil stehno. Původně se mluvilo o pauze šest týdnů, vyšetření však ukázalo, že zranění je vážnější.

"Dobrá zpráva je, že nemusí na operaci protože má šlachu jen částečně natrhnutou," uvedl Wenger. "Jak dlouho bude mimo? Dva až tři měsíce, těžko říct. Jsme samozřejmě v šoku a musíme být trpěliví a doufat, že neodehrál poslední zápas za Arsenal," připomněl francouzský kouč, že Rosickému v létě končí smlouva. Poslední kolo ročníku Premier League se hraje 15. května.

Je nám líto, video expirovalo.
Zraněný Rosický se nechce vzdát

V ohrožení je navíc i start bývalého hráče Sparty a Dortmundu na mistrovství Evropy, které ve Francii startuje 10. června. Před šampionátem čekají českou reprezentaci koncem března přípravné zápasy se Skotskem a Švédskem a následně má na přelomu května a června v plánu soustředění v Rakousku.

Vedení reprezentace k Rosického zranění uvedlo, že trenér Pavel Vrba má v úmyslu se s kapitánem v dohledné době sejít a celou situaci s ním probrat. "Nevypadá to vůbec dobře. Momentálně si nedovedu představit, že bych na Euro jel," řekl v rozhovoru pro deník Sport Rosický s tím, že přesnější dobu absence je těžké určit, protože názory odborníků se liší.

Tomáš Rosický:

"Je to pro mě těžké, ale musím se s tím vyrovnat. Musím najít tu sílu, abych pokračoval. Chci fotbal dál hrát, já tu motivaci dál mám. Mám fotbal strašně rád, udělám všechno pro to, abych se vrátil."

"Já můžu o reprezentaci přemýšlet v případě, že budu zdravý a sám ucítím, že týmu můžu pomoct. Ale abych jel na turnaj, na který prostě nebudu připravený, to bych neudělal spoluhráčům, trenérovi a ve finále ani sám sobě," dodal Rosický.

Rosický se nevzdává

O konci kariéry rozhodně neuvažuje. "Vždycky jsem se vrátil a vrátím se i teď. Nic nevzdám. Jsem dost silný na to, abych to zvládl, budu zpátky," prohlásil Rosický. "Bylo pro mě těžké to v prvních dnech přijmout. Někdy si říkáte, jestli jste nemohl udělat něco víc, ale opravdu nevím, co jsem v tomhle případě mohl udělat lépe," doplnil ofenzivní záložník.

Byl nadšený z toho, jak ho fanoušci po dlouhé pauze na hřišti přijali. "Bylo to neuvěřitelné, bylo to něco, co jsem nečekal. Od okamžiku, kdy jsem se začal rozcvičovat, to bylo výjimečné. Upřímně řečeno, měl jsem slzy v očích a nikdy na to nezapomenu," uvedl Rosický. "Je pro mě srdcervoucí, že jsem fanouškům nemohl vrátit to přijetí. Ale v životě se prostě takovéhle věci stávají a je na vás, jak se s tím vypořádáte. A já se s tím vyrovnám a budu zase zpět," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport, isport.cz

Hlavní zprávy