Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Stávka kvůli Ronaldovi. Zaměstnancům Fiatu se nelíbí příchod portugalské hvězdy

Zatímco většina příznivců Juventusu nákup Cristiana Ronalda oslavila, zaměstnancům automobilky Fiat Chrysler (FCA) se nákup portugalské hvězdy vůbec nepozdává a plánují dvoudenní stávku. Nelíbí se jim, že zatímco na nich automobilka šetří, investuje peníze prostřednictvím sponzorských smluv do Ronalda.

V Turíně už prodávají figurku Cristiana Ronalda v dresu Juventusu
zdroj: ČTK/ZUMA/Napoli/ autor: Giacomino/Ropi

Juventus a Fiat mají shodné majitele prostřednictvím firmy Exor. Média spekulují, že právě automobilka poskytla finance na přestup ve výši 100 milionů eur i plat (30 milionů eur ročně) hvězdného Portugalce, který by se měl stát tváří jedné ze značek Ferrari. Zaměstnanci automobilky pro to však nemají pochopení.

"Je nepřijatelné, že zatímco zaměstnanci FCA pokračují ve velkých ekonomických obětech, společnost utratí stovky milionů eur na získání fotbalisty," stojí v prohlášení odborů.

"Říkají nám, že časy jsou těžké, že se musíme uskromnit a počkat na nové modely, které ale nepřicházejí. A zatímco si pracovníci a jejich rodiny utahují opasky, společnost investuje mnoho peněz do jediného člověka."

Je nám líto, video expirovalo.
Odboráři automobilky Fiat vyhlásí kvůli přestupu Ronalda stávku

Podle italských médií by si tak každý ze zaměstnanců mohl přijít i na 200 eur (asi pět tisíc korun) měsíčně více, kdyby automobilka použila peníze určené na Ronalda na zvýšení platů. "Jedna osoba vydělává miliony, zatímco tisíce dalších sotva přežijí měsíc. Přitom máme stejného zaměstnavatele. To nelze akceptovat," tvrdí zaměstnanci.

Raději by ale viděli, aby automobilka využila peníze na investice do nových modelů aut. "To by garantovalo budoucnost tisícům lidí. To by měl být cíl společnosti. Teď to vypadá, že ji více zajímá svět fotbalu a zábava," dodávají odbory.

Stávka v továrně FCA ve městě Melfi má proběhnout od neděle 22:00 do úterních 18:00.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy