Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Stát zjišťuje, jak získat zpět pozemky pod stadionem Sparty

Praha - Stát chce získat zpátky lukrativní pozemky pod stadionem fotbalové Sparty v Praze na Letné, které v minulosti klubu prodala bývalá předsedkyně výkonného výboru Pozemkového fondu Jiřina Böhmová. Uvedla to dnes televize Nova, o případu informovala také televize Prima a servery Aktuálně.cz a Novinky.cz.

Fotbalisté Sparty
zdroj: ISIFA

Böhmová ještě jako úřednice ministerstva financí před deseti lety podepsala smlouvu o prodeji pozemků pod stadionem Sparty za desetinu skutečné ceny. Böhmová, která kvůli tomu byla odsouzena pro trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku spáchaný z nedbalosti a k náhradě škody, prodala klubu pozemky za 20 milionů korun, zatímco podle znaleckého posudku je měla prodat za 198 milionů korun.

Sparta údajně pozemky používá spolu s dalšími nemovitostmi jako zástavu proti úvěrovému rámci ve výši 450 milionů korun. Ten má sjednaný u J&T Banky. Rovněž samotný fotbalový klub patří do portfolia skupiny J&T, píše server tn.cz.

Stát nyní zkoumá, zda je kupní smlouva platná. "Pokud naši experti řeknou, že ta smlouva není platná, budeme se snažit nějakým způsobem mimosoudním narovnáním domluvit se se Spartou, a pokud ne, dáme žalobu na určení vlastnictví," řekl Nově mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Právní podklady chce mít ministerstvo k dispozici nejpozději v únoru.

Sparta zůstává v klidu

Pro klub je ale případné vrácení pozemků nemyslitelné a možnosti, že by o ně mohl přijít, se neobává. "Situace, že by se na Letné nehrál fotbal, nebo že by se fanoušci museli s klubem přesouvat například do jiné městské části, je pro nás naprosto nepředstavitelná. Tyto pozemky vlastní Sparta," řekl Nově mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy