Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Horokros

Šťastný Vrba: Dokázali jsme něco mimořádného

Praha - Za mimořádný počin pro Plzeň i celý český fotbal označil trenér Viktorie Pavel Vrba dnešní postup do hlavní fáze Ligy mistrů přes Kodaň. Je hrdý na své mužstvo, které v předkolech vyhrálo všech šest zápasů. Přál by si, aby Plzeň i v Lize mistrů sehrála důstojnou roli a v pohárech "přežila" zimu, i kdyby třeba měla pokračovat v Evropské lize. Do skupiny by si Vrba hodně přál slavný Bayern Mnichov.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Dokázali jsme něco mimořádného, šest výher v předkolech je obrovský úspěch. Měli jsme stále těžší a těžší soupeře a stejně jsme ukázali naši kvalitu," řekl Vrba na tiskové konferenci po odvetě. "Jsme šťastní za Plzeň i celý český fotbal. Dnes na stadionu bylo vidět, že tady nejsou jen Plzeňáci. Fanoušci po dlouhé době u nás můžou mít z fotbalu radost," uvedl Vrba.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy hráčů Plzně

Při dnešním zápase si Plzeň podle něj vybrala slabší chvilku jen v prvním poločase. "Měli jsme špatný pohyb ve středu hřiště, špatně jsme se posouvali a nechávali soupeře, aby nás přehrával. V poločase jsme si vysvětlili, jak lépe zahustit střed, aby soupeř neměl tolik prostoru. Upustili jsme od atakování stoperů a byli úspěšnější při odebírání míčů," řekl Vrba, podle jehož gusta Plzeň po změně stran hrála i v útočné fázi. "Byli jsme aktivnější, měli dobré brejkové situace. Celkově si myslím, že jsme postoupili zaslouženě, když jsme v obou zápasech zvítězili."

Nechtěl srovnávat, jestli pro něj byly větším úspěchy mistrovské tituly s Ostravou, Žilinou a právě Plzní, nebo postup mezi evropskou klubovou smetánku. "Nevím, jak pro mě, ale pro majitele je asi důležitější postup do Ligy mistrů," připomněl Vrba s úsměvem, že do plzeňské pokladny přiteče jen za účast v LM asi 226 milionů korun.

Dnes večer zažíval i satisfakci. "Na jaře se psalo, že z českých týmů může hrát Ligu mistrů jen Sparta, ale i my jsme poskládali hodně silné mužstvo, které hraje útočný fotbal a přitom nemusíme být ekonomicky úplně nejsilnějším klubem. Třeba by to mohla být vzpruha i pro další kluby, které by si mohly uvědomit, že jde dokázat něco podobného," uvedl Vrba. "Mnoho lidí si možná bude klepat na čelo, když jsme v Lize mistrů s rozpočtem sto milionů," uvedl Vrba.

Byl by nerad, kdyby Plzeň měla postupem do Ligy mistrů stagnovat. "Nechceme být trpaslíkem ani v Lize mistrů, nechceme tam hrát druhé housle. Ano, narazíme na velmi silné soupeře, ale teď můžeme spekulovat, jestli chtít týmy, přes které by šly možná získat nějaké body, nebo giganty," přemítal Vrba.



Skupinou "smrti" by pro Plzeň mohla být kombinace s obhájcem vítězství Barcelonou, AC Milán či Manchesterem City. Vrba vyslovené přání nemá, líbilo by se mu ale, kdyby se Plzeň popasovala s Bayernem Mnichov. "Byla by to zajímavá konfrontace, mohli bychom tam navíc jet autobusem a ušetřili nějaké peníze za letadlo. A ani fanoušci by neměli problémy s cestováním," uvedl. 

Při postupu do Ligy mistrů svůj tým nemotivoval žádnou sázkou. Zatímco v květnu se po zisku titulu nechal ostříhat téměř dohola, nyní nic podobného neplánuje. "Nebudu nic říkat, aby se toho hráči zase nechytili. Nechal jsem se ostříhat skoro dohola a pak tři měsíce vypadal jak hňup. Trochu si to teď možná nechám zkrátit, je teplo...," uzavřel žertující Vrba.

Rozdělení do košů pro losování základních skupin LM: 1. koš: Manchester United, Barcelona, Chelsea, Bayern Mnichov, Arsenal, Real Madrid, Porto, Inter Milán. 2. koš: AC Milán, Lyon, Šachtar Doněck, Valencie, Benfica Lisabon, Villarreal, CSKA Moskva, Marseille. 3. koš: Petrohrad, Ajax Amsterodam, Leverkusen, Olympiakos Pireus, Manchester City, Lille, Basilej, BATE Borisov. 4. koš: Plzeň, Dortmund, Neapol, Dinamo Záhřeb, APOEL Nikósie, Trabzonspor, Genk, Galati.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy