Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Stará dáma šetří. Juventus pozastavil mzdy až do června

Fotbalisté Juventusu Turín kvůli pandemii nového typu koronaviru nebudou brát čtyři měsíce výplaty. "Stará dáma" se s hráči a realizačním týmem dohodla na tom, že jim pozastaví mzdy za březen až červen. Klub spočítal, že tím ušetří 90 milionů eur (2,46 miliardy korun). Pokud se přerušená italská liga znovu rozběhne, hráči platy dostanou.

Fanoušek Juventusu
zdroj: ČTK/PA/ autor: Mark Kerton

Juventus sáhl hráčům na mzdy jako první klub z nejvyšší soutěže v Itálii, která patří mezi nejvíce zasažené země nemocí COVID-19. Turínský klub bude dočasné pozastavení platů řešit v příštím týdnu jednotlivě s každým hráčem i trenérem.

Pokud se Serie A, která je stejně jako ostatní ligové soutěže kvůli pandemii přerušena, znovu rozběhne, je Juventus připraven mzdy v odpovídající výši vyplatit.

"Jsme rádi, že jsme v této obtížné době dosáhli porozumění ze strany hráčů i trenérů, za což jim Juventus děkuje," uvedl klub.

Je nám líto, video expirovalo.
Juventus dočasně pozastaví platy a ušetří asi dvě a půl miliardy

K úplnému pozastavení platů vzhledem k pandemii koronaviru zatím sáhl jen málokdo, vedle Juventusu nebudou hráči dočasně brát mzdu také v Unionu Berlín. Řada klubů ale ohlásila snížení platů.

Z české ligy k tomuto kroku zatím přistoupily Zlín, Jablonec a Mladá Boleslav. Opatření má klubům pomoci zmenšit ztráty v době, kdy jsou zastavené soutěže a řada sponzorů omezuje přísun peněz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy