Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Stanislav Levý bude koučem polského mistra Śląsku Wrocław

Praha - Stanislav Levý byl jmenován na post trenéra polského mistra z Vratislavi. Kouč, který trénoval Plzeň před Pavlem Vrbou a položil základy, na nichž pak nynější trenér vybudoval vítězný tým podepsal roční smlouvu s opcí. Zkušený kouč, jenž minulou sezonu dovedl k titulu albánský tým Skenderbeu Korce, ve Wrocławi nahrazuje trenéra Oresta Lenczyka, který nedokázal klub dovést do základní skupiny Ligy mistrů.

Kouč Stanislav Levý
zdroj: Lidové noviny

Levý nebude mít ve Vratislavi lehkou práci, klub chce obhájit loňský titul, na který loni dosáhla až v závěru ročníku přes silné konkurenty Ruch Chorzow či Legii Varšava. Zkušený trenér ale těžkou výzvu přijímá. "Beru to jako nejprestižnější štaci v kariéře. Myslím, že je to relativně prestižní angažmá. Cíle klubu jsou nejvyšší, chce se dostat do evropských pohárů," řekl Levý.

Bývalý reprezentační obránce, který v roce 1983 získal mistrovský titul s Bohemians Praha, tak byl bez angažmá jen necelý měsíc. Na začátku srpna skončil v albánském Skënderbeu poté, co se vyměnilo vedení klubu. S týmem v květnu dokráčel k obhajobě titulu a zahrál si s ním také ve finále Albánského poháru.

"Je to určitě pikantní, trénovat po sobě dva mistry. V Albánii jsem mohl zůstat, nabízeli mi prodloužení smlouvy. Ale poté, co skončil prezident, který mě přivedl, jsem se rozhodl smlouvu neprodloužit," uvedl Levý. Rodák z Prahy nebyl jediným kandidátem na post uvolněného trenéra, vedení uvažovalo také o bývalém kouči slovenské reprezentace Vladimíru Weissovi starším. Levý po konci angažmá v Albánii dostal více nabídek. "Za tu relativně krátkou dobu se objevilo dost konkrétních nabídek, mezi nimi byla i z Čech," přiblížil Levý.

Se Slaskem začal konkrétně jednat poté, co klub ve čtvrtek vypadl ve 4. předkole Evropské ligy. "Je otázka, pokud by v poháru nevypadli, jestli by ke změně vůbec došlo. Asi to bylo rozhodující pro odvolání trenéra. Samozřejmě jsem se nerozhodnul okamžitě, ale je to výzva. Jedná se o zajištěný klub, který má nový stadion, takže to rozhodování bylo relativně krátké," uvedl Levý.

Ligová premiéra ho s novými svěřenci čeká po reprezentační pauze na hřišti týmu Bielsko-Biala. "V okamžiku, kdy začala jednání nabírat na intenzitě, jsem okamžitě začal zjišťovat veškeré informace o mužstvu, abych byl připravený. Jací hráči tu hrají, kdo na jakých pozicích. Myslím, že za tu krátkou dobu jsem získal relativně přehled," dodal.

V českém fotbale Levý vedl Žižkov, Plzeň, Slovácko a Zlín, trenéra dělal také v Německu v TeBe Berlín, Hannoveru a Saarbrückenu.

Zdroj
deník Sport, ČTK

Hlavní zprávy