Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Stanciu před zápasem s Anglií nepoklekl. Udělal jsem to ze solidarity s Kúdelou, vysvětlil

Zůstal stát. Nicolae Stanciu se nepřipojil k pokleknutí na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) před přípravným zápasem Anglie s Rumunskem. Vyjádřil tak solidaritu se spoluhráčem ze Slavie Ondřejem Kúdelou, který dostal desetizápasový trest od UEFA za údajnou rasistickou urážku protihráče Glena Kamary z Rangers.

Nicolae Stanciu střílí na branku Anglie
zdroj: ČTK/PA autor: Nick Potts

Před výkopem v Middlesbrough na trávníku pokleklo 20 hráčů, stát zůstali dva –⁠ Stanciu a další rumunský reprezentant Ionut Nedelcearu.

"Udělal jsem to, abych ukázal solidaritu s Kúdelou, mým spoluhráčem ze Slavie. Dostal desetizápasový trest bez důkazů. Nevěřím, že pokleknutí je řešení," řekl rumunské televizi osmadvacetiletý záložník, jehož tým podlehl favorizované Anglii 0:1.

Kontrolní, etická a disciplinární komise UEFA v dubnu potrestala Kúdelu za incident z 87. minuty odvetného utkání osmifinále Evropské ligy v Glasgowě, které Slavia vyhrála 2:0 a postoupila. Záložník Kamara poté, co mu český stoper cosi pošeptal, obvinil soupeře z toho, že ho nazval opicí.

Kúdela připustil, že finského hráče tmavé pleti počastoval vulgárně, ale rasistickou urážku od začátku popírá. Odvolací komise potvrdila verdikt disciplinárky, ale čtyřiatřicetiletý reprezentant, který přijde o mistrovství Evropy, se odvolal k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články