Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Štajnerův stav se zlepšil, na Ukrajině chce aspoň do kabiny

Dněpropetrovsk - Lékaři u Jiřího Štajnera objevili lehkou plicní embolii po návratu z utkání 3. předkola Ligy mistrů v Kluži. Po necelých čtyřech týdnech mu už aktuální zdravotní stav dovoluje vrátit se k pohybu. Nyní se Štajner se vypravil svými spoluhráči z Liberce k odvetě play-off o postup do Evropské ligy. Duel s Dněprem si šestatřicetiletý záložník "užije" na tribuně jako divák, do konce podzimu by se ale rád vrátil na trávníky. Momentálně už může běhat.

Jiří Štajner má svolení lékařů, může běhat
zdroj: Getty Images autor: Thorsten Wagner

Lékaři mu už dovolili začít s lehkým pohybem. "Ještě příští týden jdu na kontrolní CT vyšetření a pak se uvidí, co dál. Teď už jsem dostal od doktorů svolení, že můžu začít běhat," prohlásil Štajner.

Zpětně lituje, že se na jeho zdravotní indispozici nepřišlo dřív. "Mrzelo mě, že se na to přišlo až tak pozdě. Měl jsem to v sobě od dovolené, a kdybych to věděl dřív, tak jsem asi mohl teď hrát," uvažoval liberecký špílmachr.

Zatímco ostatní týmoví spoluhráči vyrazili do Dněpropetrovsku ve sportovním, jejich lídr mířil do letadla směr Ukrajina v civilním oblečení. "Poslední dobou vyrážím často bez kopaček, už jsem si zvykl. Chtěl jsem se jet podívat, psychicky podpořit kluky a nasát atmosféru. Má být vyprodáno, takže se těším. Doufám, že se dostanu ke klukům do kabiny," řekl Štajner novinářům.

Přes dvě hodiny trvající let prý pro něj nebyl žádnou zdravotní komplikací. K plicní embolii, což je ucpání části plicního cévního řečiště krevní sraženinou, přitom dochází právě i při dlouhém cestování. "Jsem naředěný, krev mám naředěnou prášky, takže ten let by neměl být vůbec rizikový. Nic nehrozí," prohlásil Štajner.

Nohy ho prý při pohledu na trávník zatím svrbí jen trochu, byť během pauzy hodně jezdí sledovat zápasy. "Tak ze začátku byl fotbal vedlejší. Teď, když se můžu trošku hýbat, je to příjemnější. Rád bych si zahrál, ale přece jenom ta doba není tak dlouhá. Přes tři týdny se dá vydržet. Samozřejmě lepší by bylo hrát. Doufám, že se letos na podzim ještě dočkám," přál si Štajner.

Před odvetou s Dněpropetrovskem je optimistou. Liberečtí doma dokázali dotáhnout dvougólové manko, remizovali 2:2 a Štajner věří, že na zlepšený výkon na Ukrajině navážou. "Postoupit se dá. Oni jsou pod tlakem, a když se sejdou okolnosti, můžeme postoupit. Porážet se asi nedají, ale porazit jdou. Hlavně k tomu musíme přistoupit líp než v prvním poločase doma," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy