Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Štajner měl plicní embolii, Liberec se bez něj bude muset zatím obejít

Liberec - Fotbalisté Liberce se budou muset nějaký čas obejít bez Jiřího Štajnera. Šestatřicetiletý záložník prodělal podle internetových stránek obhájce mistrovského titulu lehkou plicní embolii a musel do nemocnice. Jak dlouho bude Štajner mimo hru, není jasné. Určitě zmešká dnešní zápas druhého ligového kola, v kterém Severočeši přivítají Duklu Praha.

Jiří Štajner
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Jakékoli prognózy o době léčení jsou v tuto chvíli předčasné a FC Slovan Liberec je nebude komentovat. Na prvním místě je zdraví hráče, který je momentálně v péči lékařů," uvedl na klubovém webu mluvčí Lukáš Váňa.

Plicní embolie je ucpání části plicního cévního řečiště, které nejčastěji způsobuje krevní sraženina. K onemocnění, jež se projevuje bolestí na hrudi a může vést i k úmrtí, dochází po náročných operacích, zlomeninách nohou, ale i po dlouhém cestování. Liberec se v předkole Ligy mistrů představil v kazašské Karagandě a minulý týden v rumunské Kluži.

Zkušenost s touto nemocí má například bývalá světová tenisová jednička Američanka Serena Williamsová nebo český hokejista Tomáš Fleischmann z Floridy Panthers.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy