Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Štajner má prý opět plicní embolii, on sám to ale popírá

Liberec - Liberecký záložník Jiří Štajner se podle informací zveřejněných deníkem Sport údajně znovu potýká s plicní embolií a může být několik měsíců bez fotbalu. Šestatřicetiletá opora chyběla Slovanu už v nedělním ligovém utkání v Teplicích, kde hosté prohráli 0:3. Zástupci klubu to zdůvodnili zraněním stehenního svalu a na této verzi trvají, stejně jako samotný hráč.

Jiří Štajner
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Byl jsem na vyšetření a ukázalo se, že tam mám trhlinu. To je celý. Do konce podzimu jsem dohrál," řekl Štajner pro iDNES.cz. Doufá, že se objeví na hřišti aspoň na chvíli při nadcházejícím loučení spoluhráče Jana Nezmara, který končí kariéru.

Plicní embolie je ucpání části plicního cévního řečiště, které nejčastěji způsobuje krevní sraženina. K onemocnění, které se projevuje bolestí na hrudi a může vést i k úmrtí, dochází po náročných operacích, zlomeninách nohou, ale i po dlouhém cestování. Liberec v létě hrál v předkole Ligy mistrů v kazašské Karagandě a rumunské Kluži.

"Plíce se musí vyčistit a zjistit, zda někde nemá stav vedoucí k trombofilnímu stavu. Pokud je to v pořádku, může zase sportovat. Každopádně se to musí vyléčit, což zabere dobu v řádech měsíců," řekl lékař fotbalové reprezentace Petr Krejčí.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy