Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Stadion v Edenu je v majetku Natland Group

Praha - Investiční skupina Natland Group se stala většinovým vlastníkem fotbalového stadionu v Edenu. Společnost, která na jaře zachránila před krachem pražskou Slavii, převzala Synot Tip Arenu od dosavadního majitele firmy E Side Property, za níž stojí podnikatel Vladimír Kroužecký. Ten má nyní ve společnosti Eden Sport Investments Ltd., která zastřešuje skupinu firem kolem komplexu v Edenu, dvacetiprocentní podíl.

Stadion v Edenu
zdroj: ČT24

Nová vlastnická struktura Edenu je výsledkem širšího vyrovnání Kroužeckého s Natlandem. Podnikatel podle dřívějších informací Hospodářských novin nesplatil včas své závazky vůči Natlandu a investiční skupina měla stadion v zástavě. "Synot Tip Arena je multifunkční komplex s velkým potenciálem, ze kterého chceme vytvořit podnikatelský subjekt s jasnou strukturou a obchodní strategií," uvedl v tiskové zprávě Richard Kolárik z Natlandu.

Natland získal nejen Synot Tip Arenu, kde hrají svá domácí utkání Slavia a Bohemians 1905. Součástí komplexu je více než 3 500 čtverečních metrů nebytových a bytových prostor, obchodní plochy a restaurace. Společnost Eden Sport Investments Ltd. zároveň provozuje další služby jako catering, marketing nebo prodej vstupenek.

Natland chce v následujících měsících analyzovat současný stav areálu v Edenu a připravit svou obchodní strategii. "Věříme, že se nám podaří celý areál obchodně a marketingově stabilizovat a vytvořit sportovně kulturní centrum dostupné pro širokou veřejnost," dodal Kolárik, podle kterého chce Natland držet komplex v Edenu dlouhodobě.

Natland na jaře zachránil před krachem zadluženou Slavii. Skupina se výrazně podílela na úhradě přibližně stomilionového dluhu klubu vůči britské firmě ENIC a nějaký čas byla i majitelem Slavie. Na začátku srpna prodal Natland svůj sedmdesátiprocentní podíl bývalému ministrovi dopravy Aleši Řebíčkovi. Ten v klubu nyní drží 98 procent akcií.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy