Následuje
Panorama

Stadion pro zahajovací zápas MS bude hotový až v dubnu

Costa do Sauípe (Brazílie) – V Brazílii hlásí problémy s dostavbou tří stadionů. Nejvážnější problémy mají v Sao Paulu. Tamní stadion bude hotový až dva měsíce před začátkem fotbalového mistrovství světa. Právě na něm se má přitom 12. června uskutečnit zahajovací zápas turnaje s domácí Brazílií. Finiš prací na stadionu narušilo v minulém týdnu zřícení jeřábu na střechu, které si vyžádalo dva lidské životy. Problémy s dokončením v řádném termínu mají také arény v Curitibě a Cuiabě, ty by měly být předány nejpozději v únoru.

Rozestavěný stadion Itaquerao v Sao Paulu
zdroj: ČTK/AP

Šéf mezinárodní federace FIFA Joseph Blatter řekl, že stadion v Sao Paulu má být dokončen podle posledních informací 14. dubna. "Je to otázka důvěry. Momentálně neexistuje žádný plán B," řekl. Práce nyní nemohou naplno pokračovat, protože stále probíhá vyšetřování nehody se spadlým jeřábem.

Původně měl stadion hostit už letošní Pohár FIFA, pak měl být hotov do konce roku. Následně se termín posunul na únor. "FIFA se teď může modlit k Bohu, Alláhovi nebo někomu jinému, aby ve spojení s mistrovstvím světa už nedošlo k dalším nepříjemnostem," dodal Blatter.

Stadion v Sao Paulu má hostit i další tři zápasy základní skupiny, jedno osmifinále a také semifinále. Mistrovství světa se bude hrát celkem na 12 stadionech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy