Následuje
Branky, body, vteřiny

Stadion fotbalové Slavie nebude ani po roce zkolaudován

Praha - Slávistický fotbalový stadion v Praze-Vršovicích nedostane ani rok po otevření kolaudaci. Hygienikům vadí překračování hlukových limitů. Stavební úřad pro Prahu 10 proto majiteli stadionu společnosti E Side Property kolaudační rozhodnutí nevydá, ale prodlouží o měsíc zkušební provoz. Na stadionu proto i nadále nebudou moci být pořádány akce po 22:00. Rozhodnutí by měl stavební úřad vydat do začátku příštího týdne.

Stadion, který si Slavia pro své zápasy od firmy E Side Property pronajímá, byl otevřen loni na začátku května. Protože stavba nesplňovala potřebné hlukové limity, stavební úřad jí nevydal kolaudaci. Povolil ale roční provoz ve zkušebním režimu. To pro majitele znamená, že nesmí na stadionu pořádat žádné akce po 22:00, a to včetně fotbalových utkání. Pokud by ale například hrozilo prodloužení zápasu, mohou majitelé podle marketingové ředitelky E Side Property Kristýny Svobodové požádat stavební úřad o výjimku. 

Podle Charváta nyní stavební úřad prodlouží zkušební provoz o měsíc. Majitel tak bude mít další šanci odstranit nedostatky, které kolaudaci brání. "Pak se uvidí, co bude dál," řekl Charvát. Protože rozhodnutí ještě nebylo oficiálně vydáno, nechtějí se zástupci E Side Property vyjadřovat, jak budou situaci dále řešit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy