Následuje
MS 2020 Itálie

Stadion Ajaxu Amsterdam ponese jméno legendárního Cruyffa

Od příští sezony bude stadion fotbalistů Ajaxu pojmenován po zesnulé legendě klubu Johanu Cruyffovi. Někdejší hvězda amsterdamského mužstva a nizozemské reprezentace se pocty dočká dva roky po smrti. Vedení Ajaxu oznámilo, že nové logo "Johan Cruyff ArenA" odhalí 25. dubna, tedy v den nedožitých 71. narozenin slavného hráče.

Amsterdam ArenA
zdroj: ZUMA autor: David Klein

"Johan Cruyff je největším fotbalistou, který se kdy v Ajaxu zrodil. To on pomohl klubu na domácí i mezinárodní scéně k jeho slavnému jménu. Je krásné, že po něm bude pojmenován stadion," prohlásil bývalý brankář nizozemské reprezentace Edwin van der Sar, jenž je od roku 2016 předsedou představenstva celku z hlavního města.

Amsterdam ArenA, vybudovaná v letech 1993 až 1996, pojme přes 53 tisíc diváků a Ajax, Cruyffův první klub, v ní hraje domácí utkání. O přejmenování stadionu se začalo mluvit už několik dní poté, co osmašedesátiletý trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy podlehl v březnu 2016 rakovině plic.

Jako hráč získal Cruyff s Ajaxem mimo jiné třikrát Pohár mistrů evropských zemí a v dresu Nizozemska si zahrál ve finále mistrovství světa 1974, v němž jeho tým podlehl Německu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy