Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Společnost Natland se zřejmě zmocní Edenu

Praha - Stadion fotbalové Slavie v pražském Edenu zřejmě propadne bývalému majiteli klubu - společnosti Natland Group. Firma měla Synot Tip Arenu v pražských Vršovicích v zástavě od současného vlastníka E Side Property, za níž stojí podnikatel Vladimír Kroužecký. Firma ale nemá na splácení závazků. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Stadion v Edenu
zdroj: ČT24

Hodnota stadionu, jenž přišel na miliardu korun, je podle deníku několikanásobně vyšší, než jaká byla výše půjčky. "Kroužecký nesplnil včas své závazky vůči Natlandu a přijde tak o Eden," konstatoval zdroj HN, který dobře zná pozadí převodu slávistického stadionu. 

Výstavba nejmodernější fotbalová arény v Česku vyšla před třemi lety na přibližně jednu miliardu korun. Spolu se Slavií v ní momentálně hraje i jiný prvoligový klub Bohemians 1905. Představitelé společností Natland a E Side chystaný převod nepotvrdili. "To není věc, kterou bych mohl komentovat. Je to věc akcionářů," řekl HN ředitel společnosti E Side Pavel Kuka.

Oficiálně Natland i E Side zatím mlčí

Kroužecký podle informací Hospodářských novin nesplatil vůči Natlandu včas své závazky, za které byl právě stadion v Edenu jistinou. Informace o možném převodu nekomentovali ani představitelé Natlandu. "Vyjadřujeme se jen k uzavřeným transakcím," řekl jeho mluvčí Rostislav Starý.

SK Slavia Praha
zdroj: ČT24

Dlužná částka, za kterou má Natlandu Eden připadnout, není známa. Údajně je ale o hodně nižší, než je tržní hodnota stadionu. Aréna je totiž zatížena zatížena dluhy, jen stavební společnost Hochtief, jež stadion postavila, se s E Side soudí o 200 milionů. 

Pozadí společnosti E Side je už léta obestřeno mlhou. Společnost je registrována ve Velké Británii, v Česku má pouze svou organizační složku, jejímž jednatelem je Dušan Jedinák. Existují dohady, že firmu ovládá právě Kroužecký.

Stadion v Edenu
zdroj: ČT24

Za Slavií stojí nyní Řebíček

Natland v květnu koupil 51 procent akcií Slavie od Antonína France. Později společnost podíl navýšila na sedmdesát procent. V srpnu ho od Natlandu koupil bývalý ministr Aleš Řebíček, jenž nyní vlastní 98 procent akcií klubu.

Zdroj
HN

Hlavní zprávy