Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

"Špicl" Blazer dostal doživotní zákaz působení ve fotbale

Curych – Bývalý člen výkonného výboru FIFA Američan Chuck Blazer dostal od etické komise doživotní zákaz působení ve fotbale. Předloni se přiznal k braní úplatků, byl ale také hlavním informátorem amerických úřadů při vyšetřování korupce v Mezinárodní fotbalové federaci.

Je nám líto, video expirovalo.
Bývalý člen FIFA Blazer má doživotní zákaz působení ve fotbale

Sedmdesátiletý Blazer, který byl dlouhé roky druhým mužem severoamerické fotbalové konfederace CONCACAF a do roku 2013 působil 16 let ve vedení FIFA, se k finančním nepravostem doznal 25. listopadu 2013. V té době již údajně dva roky spolupracoval s americkými úřady na vyšetřování korupce ve FIFA. Doznal se k šestinásobnému vyhýbání daňové povinnosti a také k finančním podvodům, jako jsou praní špinavých peněz či platební machinace.

Agenty FBI zásoboval informacemi o korupčních praktikách ve fotbalovém vedení. Na schůzky funkcionářů údajně nosil tajné nahrávací zařízení, které rozhovory zaznamenávalo.

Prokuratura v souvislosti s Blazerovým doznáním uvedla, že mimo jiné přijal 750 000 dolarů (asi 19 milionů korun) z deseti milionů dolarů (přes 251 milionů korun), které bývalý viceprezident FIFA Jack Warner získal od vlády JAR za přidělení pořadatelství světového šampionátu. Jihoafričané uplácení popřeli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy