Následuje
MS v rybníkovém hokeji

Spekulace mě nezajímají, říká Jarolím a neví, zda budou hrát Schick a Petrák

Trenér Karel Jarolím dostal důvěru vedení fotbalového svazu minimálně do poloviny října, kde jeho celek hraje v Lize národů se Slovenskem a Ukrajinou. A teď ladí tým na pondělní přípravný zápas s Ruskem. Z původní nominace mu už před zápasem s Ukrajinou (1:2) vyřadila některé hráče zranění, před utkáním v Rostově na Donu mají zdravotní problémy Patrik Schick a Ondřej Petrák.

Kouč Karel Jarolím na tréninku české reprezentace
zdroj: ČTK/PR/FAČR/ autor: Štěpán Černý

S prozatímní důvěrou vedení FAČR, kterou zveřejnil iSport.cz, si reprezentační kouč hlavu moc nezatěžuje. "Možná mi to nebudete věřit, ale já tyhle věci (spekulace o budoucnosti) neřeším. Až k nim dojde, tak se tím teprve začnu zabývat. Teď mě to skutečně nezajímá," řekl na tiskové konferenci v Rostově Jarolím.  

Reprezentace v zápase s Ukrajinou odehrála špatně první půli, ve druhé šel výkon nahoru. "Podstatné věci, které se v tom zápase objevily, jsme si rozebrali a pojmenovali. Věřím, že navážeme na druhý poločas, budeme se prezentovat dobrým herním projevem a s lepším výsledkem než s Ukrajinou. Tím myslím, že bylo řečeno vše," naznačil Jarolím, že tentokrát nezvolí rozestavení s třemi stopery, které s Ukrajinou nefungovalo a už v poločase jej změnil.

Sestavu bude muset obměnit už kvůli tomu, že další hráči mají zdravotní problémy. "K nějakým změnám dojde, některé budou vynucené. Patrik Schick měl problém s tříslem, Ondru Petráka přepadla nějaká viróza. Takže uvidíme, v jakém stavu oba budou," uvedl Jarolím.  

Je možné, že nasadí na stopera pravého obránce Radima Řezníka, který tam několikrát hrál už v Plzni. "Ano, je to varianta. On o ní i věděl. S tím jsme ho nominovali, že bude hrát to, nebo to," prohlásil Jarolím.  Uvědomuje si, že jeho celek čeká velmi silný soupeř, který na nedávném mistrovství světa, jež sám pořádal, nečekaně došel až do čtvrtfinále a Ligu národů v pátek odstartoval výhrou 2:1 v Turecku.  

"Jejich výkon na MS byl podložený především stoprocentní disciplínou, byli ochotni na hřišti nechat vše," řekl Jarolím. "Víme, že momentálně prožívají euforii, vyhráli v Turecku. I když asi dojde i u nich k nějaké obměně sestavy, na systému hry se moc měnit nebude," dodal Jarolím.  

Vůbec ho nepotěšila výhra Ukrajiny v Lize národů nad Slovenskem 1:0. Východoevropský soupeř má nyní šest bodů, zatímco Češi a Slováci nulu. Vyhlídky na prvenství ve tříčlenné skupině B1 se tak reprezentantům ještě víc zkomplikovaly. "O to víc bolí ztráta zápasu s Ukrajinou. V dané chvíli by i bod byl dobrý, Ukrajina by neměla plný počet bodů a šance by byly větší," doplnil Jarolím.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy