Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Spartu opustí čtveřice v čele s Konatém a Holkem, s Rosickým Stramaccioni počítá

Praha – Zemětřesení ve fotbalové Spartě pokračuje. Nový kouč letenských Andrea Stramaccioni oznámil, že do podzimní části už nepočítá se čtveřicí Tiémoko Konaté, Matěj Hybš, Ondřej Mazuch a Mario Holek, kteří si mohou hledat angažmá. Smlouvu navíc nechce prodloužit Aleš Čermák. V plánech italského trenéra naopak figuruje Tomáš Rosický, jenž dlouhodobě bojuje se zdravotními problémy.

Tiémoko Konaté
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Myslím, že to ještě není oficiální. Ale jako trenér musíte občas udělat i nepopulární rozhodnutí. Je to součástí profese," řekl bývalý kouč Interu Milán, Panathinaikosu Atény nebo Udine, který s letenským celkem podepsal dvouletou smlouvu.

Jednačtyřicetiletý Stramaccioni počítá se šestatřicetiletým Rosickým, který se loni vrátil do Sparty po dlouholetém angažmá v Arsenalu, ale kvůli neustálým zdravotním problémům odehrál jen 19 minut. "S Tomášem jsem mluvil. Je to legenda a nemluvím jen o tom, jaký je hráč, ale i jaký je člověk," prohlásil italský trenér.

"Chápu ho, že nechce končit kariéru zraněný a cením si toho, jak bojuje," uvedl k rekonvalescenci bývalého reprezentačního kapitána. "Každý mu chce pomoct, proto nezačne přípravu s týmem, abychom to neuspěchali. Radši ho budu mít k dispozici za měsíc než teď, kdy by se třeba zase mohl zranit," přidal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta začne přípravu bez vyřazených hráčů a posílí realizační tým

Sparta během letního přestupního termínu přivedla pět hráčů a i když je Stramaccioni nevybíral osobně, všechny schválil. Na Letnou už přišli Vukadin Vukadinovič ze Zlína, Eldar Čivič ze Slovácka, Lukáš Štetina z Dukly, Marc Janko z Basileje a Martin Dúbravka z Liberce.

"Všechno, co děláme, děláme spolu," uvedl. "Je jasné, že Sparta sledovala nejlepší hráče v lize. Štetinu, Vukadinoviče a Čiviče jsem sice neviděl, ale klub ano a odvedl dobrou práci," dodal. Možný příchod izraelského záložníka Tala Ben Haima z Maccabi Tel Aviv italský kouč ani ředitel klubu Adam Kotalík nekomentovali.

Stramaccioni se s hráči poprvé potká ve středu při zahájení přípravy. Jazykové bariéry se nebojí. "Vím, že skoro každý hráč umí anglicky. Navíc nepovedeme akademické debaty, ale budeme se bavit o fotbale a tomu každý z nich rozumí," uvedl. "Navíc některá klíčová slova se naučím česky a pak bude vše jednoduší," prohlásil.

Italskému kouči pomohou i čeští členové realizačního týmu - asistent Radoslav Kováč, vedoucí mužstva Miroslav Baranek a trenér brankářů Daniel Zítka. "Po zkušenosti z Řecka mám o dva lidi větší realizační tým, než jsem měl tam. Bylo to moje rozhodnutí a šlo to z mého rozpočtu, který by byl stejný, kdybych si vzal lidí pět, nebo sedm," uvedl Stramaccioni, který by měl spolu s realizačním týmem brát v přepočtu 40 milionů korun ročně.

Na Letné chce změnit především myšlení hráčů, protože Sparta podle něj zbytečně ztrácela body se slabšími soupeři. "Můj hlavní úkol je, aby se koncentrovali na všechny zápasy, a ne jen na ty proti těm silnějším, jako je Slavia nebo Plzeň," řekl Stramaccioni. "Máme velkou odpovědnost, po nepovedených sezonách chceme dovést Spartu k vítězstvím. To je náš hlavní cíl," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy