Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Spartu na začátku soustředění opustil zraněný Berger

Františkovy Lázně - Už bez zraněného kapitána Patrika Bergra pokračuje kondiční soustředění fotbalistů pražské Sparty ve Františkových Lázních. Bergra těsně po nedělním zahájení tréninkového kempu zradilo koleno a šestatřicetiletý záložník o den později odcestoval do Prahy, kde absolvuje rehabilitaci na klinice ve Vysočanech. Zatím není zřejmé, o jak vážné poranění jde.

Berger si koleno pochroumal hned na prvním tréninku v lázeňském městě. "Koleno si podvrtnul a oteklo mu, což pro nás není příjemná zpráva. Podstoupil už nějaká vyšetření, ale nepotvrdil se větší problém. Minimálně týden klidu však Patrik potřebovat bude, od pátku by mohl začít jezdit na rotopedu a pak by se postupně mohl zapojit do tréninku," řekl novinářům trenér Jozef Chovanec, jehož tým bude na kondičním soustředění do soboty.

Na marodce jsou hlavně záložníci

Spartě chybějí také středopolaři Jiří Kladrubský s Jurajem Kuckou. Ti se zotavují po operaci kolena a hlavně u Kladrubského, který si v květnu přetrhl zkřížený vaz, se očekává několikaměsíční pauza. "Jsme s tím smíření, ale neuvažujeme, že bychom na jejich místa přivedli nějaké posily. I za našich zdrojů si vystačíme," uvedl Chovanec. Jedním z adeptů na uvolněné místo by mohl být třeba talentovaný Zdeněk Folprecht, který nyní dostává první šanci u A-mužstva.


Sparta hledá další posily, ve hře je Střeštík

Se Spartou už naplno trénuje také nová posila Luboš Kalouda, který přišel na hostování z CSKA Moskva. Dotažen byl také přestup útočníka Martina Jirouše. Ten byl v minulé sezoně nejlepším střelcem druhé ligy v barvách Sokolova, kde hostoval z Liberce.

Podle Chovance ale pohyb v kádru ještě zdaleka nekončí. Letenští některé fotbalisty uvolní, na herní soustředění do Rakouska, kam Sparta vyrazí příští úterý, by mělo odjet 25 hráčů včetně tří brankářů. Chovanec by navíc rád v týmu viděl ještě dvě posily. "Jde o krajního záložníka a útočníka, jednáme o tom," dodal Chovanec. Spekuluje se o zájmu Sparty o brněnského záložníka Marka Střeštíka, akvizice do útoku by prý mohla být ze zahraničí.

Luboš Kalouda
zdroj: ČTK autor: Jan Sokol
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy