Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Spartu čeká v poháru Jablonec, Plzeň jde na Teplice

Praha - Fotbalisté Sparty se ve čtvrtfinále Poháru FAČR utkají s Jabloncem. Střetnou se tak aktuálně druhý a třetí tým ligové tabulky. Vedoucí Plzeň vyzve Teplice, druholigový Třinec se utká s Libercem a Slovácko s Mladou Boleslaví. Rozhodl o tom dnešní los, který obstaral legendární Antonín Panenka.

Antonín Panenka losuje čtvrtfinále Poháru FAČR
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Jablonec, který na podzim soupeřil s Plzní a Spartou o čelo tabulky, se kvůli výsledkům z minulé sezony ocitl mezi čtyřmi nenasazenými celky, proto se mu většina nasazených soupeřů chtěla vyhnout. Nakonec narazil na obhájce trofeje Spartu.

"My jsme si naopak Jablonec přáli, protože je to atraktivní soupeř. My máme nejvyšší ambice, pohár chceme vyhrát, tak pak nemůžeme kalkulovat a spekulovat, že někoho chceme a někoho nechceme. Já jsem s losem spokojený," prohlásil místopředseda Sparty Dušan Svoboda.

Souboj Plzně a Teplic bude atraktivní i z toho pohledu, že mezi oběma celky minulý týden došlo hned k několika hráčským transferům. Plzeň získala z Teplic Aidina Mahmutoviče a Egona Vůcha, který však zůstal na hostování, opačným směrem putovali Lukáš Stratil a Jakub Hora.

"Jsem rád, že nemáme Jablonec, ale i Teplice jsou silný a nepříjemný soupeř," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek. "S ohledem na přestupy to bude pikantní a zajímavé. Máme to ale tak nastavené, že Egon Vůch proti nám nenastoupí," dodal. První čtvrtfinálové duely jsou na programu 1. dubna, odvety o 14 dní později. Semifinále se bude znovu losovat.

Je nám líto, video expirovalo.
Český pohár zná čtvrtfinálové duely

Los čtvrtfinále Poháru FAČR:

1. zápasy (1. dubna 2015): Třinec - Slovan Liberec, Sparta Praha - Jablonec, Teplice - Viktoria Plzeň, Slovácko - Mladá Boelslav.

Odvety (15. dubna 2015): Slovan Liberec - Třinec, Jablonec - Sparta Praha, Viktoria Plzeň - Teplice, Mladá Boelslav - Slovácko.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy