EL a EKL UEFA 2023/2024

Sparťanky dohrávaly duel se Slováckem v deseti a na výhru se nadřely

V ženské lize začala nadstavbová část sezony. Vedoucí Slavia porazila Liberec 4:2. Druhá Sparta to měla se Slováckem těžší, zvítězila těsně 2:1.

Sestřih utkání Sparta – Slovácko

Už v pátém vzájemném zápase v řadě šly fotbalistky Slovácka proti Spartě do vedení, v sedmé minutě se prosadila hlavou Markéta Jančářová.

Územní převahu přetavily hráčky Sparty ve srovnání o deset minut později, Kotrčová centrem našla na zadní tyči Lauren Changovou.

Smolný moment prožila v závěru první půle Obadalová, její nepovedený obranný odkop poslal do úniku Lucii Martínkovou a zkušená útočnice nedala brankářce Růžičkové šanci zakročit.

Dvacet minut před koncem byla po druhé žluté kartě za faul na Nybyovou vyloučena domácí Dědinová, ale Sparta vítězství 2:1 i v deseti udržela.

"Myslím si, že nás to jedině nakopne a vyburcuje do dalšího utkání, což je v sobotu derby," prohlásila Martínková.