Sparťané se připravují na Liverpool, ještě není vyprodáno

Praha - Sedm let Sparta nepoznala, jaké je to začínat jaro v pohárech. S podzimní sezonou se rozloučila před dvěma měsíci, kdy jako první tým dokázala v Evropské lize bodovat s CSKA Moskva. Jenže nyní je tu jiná Sparta – bez svých opor Juraje Kucky a Bonnyho Wilfrieda. Náhradou do útoku je Tomáš Pekhart, který navíc zná o anglickém fotbale vše ze svého někdejšího působení v Tottenhanmu. Po návratu ze soustředění ve Španělsku dostali sparťanští fotbalisté dva dny volna a od soboty už jsou v plné přípravě na ostrý jarní start, který je čeká ve čtvrtek v Evropské lize proti Liverpoolu.

Fotbalisté si užívali nezvyklého dvoudenního volna, které jim trenérský tým udělil na čtvrtek a pátek. "Od začátku přípravy byl tým nepřetržitě spolu, hráči absolvovali tři soustředění, z toho dva zahraniční pobyty. Proto fotbalisté dostali trochu času na oddych," vysvětlil sparťanský mluvčí Ondřej Kasík. O víkendu už ale tým najel na obvyklý program, na který je zvyklý v rozehrané sezoně. "Mužstvo trénuje střídavě na Strahově a na Letné, vyhřívaný trávník Generali Areně už je připraven," uvedl Kasík.

Trenér Jozef Chovanec může být zatím spokojen: nikdo z hráčů nemá zdravotní potíže, na očekávaný duel se slavným anglickým klubem se připravuje kompletní kádr. Kdo nastoupí v útoku? Jasno bude až ve čtvrtek. Na výběr je hodně variant: další nový muž Andrej Kerič, Václav Kadlec, Leonard Kweuke a samozřejmě Tomáš Pekhart, který může díky skvělůému podzimu hýřit sebevědomím.

Nahrávám video
Reportáž Davida Kalouse
Zdroj: ČT sport

Ve středu už bude na Letné pořádně živo. Oficiální trénink čeká jak Spartu, tak Liverpool, který dorazí den před zápasem do Prahy. Na čtvrteční duel, který má výkop v 21:05, ještě není vyprodáno. K dostání jsou vstupenky všech cenových relací. "Je nutné si vstupenky zakoupit nejpozději ve středu odpoledne, protože výnos UEFA říká, že v den utkání se lístky prodávat nemohou," vysvětlil Kasík.

Fotbalisté Liverpoolu
Zdroj: ČT24/ČT24