Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Sparťané neskrývali zklamání, ale do odvety si věří

Rotterdam (Nizozemsko) - Smíšené pocity se honily hlavou Václava Kadlece, který na půdě Feyenoordu Rotterdam zazářil dvěma vstřelenými góly, ale nakonec jej stejně mrzela remíza 2:2. Dvacetiletý útočník Sparty ale před odvetou neztrácí optimismus, nerozhodný výsledek podpořený dvěma góly jsou podle něj slušnou výchozí pozicí.

Václav Kadlec
zdroj: ČTK

Bezprostředně po utkání však neskrýval rozčarování. "Teď jsem naštvanej a zklamanej. První půli jsme měli skvělou, k ničemu jsme je nepustili. A pak si necháme dát takové dva góly. Je to škoda," uvedl Kadlec.

V prvním poločase sám prožil asi nejlepší chvíle kariéry. Natěšený stadion De Kuip hučel zklamáním, když Kadlec ve 23. minutě a za další čtyři minuty Spartě sám zařídil dvoubrankový náskok. "Moc mě to těší, každý gól je výborný, navíc v takovém zápase," líčil Kadlec. Mohl slavit i hattrick, ale v páté minutě selhal při sólovém úniku. "Blesklo mi hlavou, že to může být problém nevyužít takovou šanci, ale pořád jsem věřil, že dám gól později," popisoval Kadlec, který dnes zvýšil své naděje na to, že by mohl na začátku září být v reprezentaci na startu světové kvalifikace.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž ze zápasu Feyenoord - Sparta

Spartě se v Rotterdamu prý vymstila pasivita v závěru. "Feyenoord měl tlak, ale dlouho žádné velké šance neměli a do ničeho se nedostávali. Až na konci se k nim nějak odrazil míč a vyrovnali z toho. Škoda," podotkl Kadlec.

Přesto, že Sparta dnes neudržela nadějné dvoubrankové vedení, před odvetou je Kadlec dál optimistou. "Když podáme minimálně stejný výkon jako dnes, tak postoupíme. Hrajeme doma, budeme po tomto výsledku favoritem. Ale je to padesát na padesát," dodal Kadlec.

Vaclík: Dokázali jsme si, že s Feyenoordem jde hrát

Také brankář Tomáš Vaclík byl po zápase skleslý. "Jsem obrovsky zklamaný. Kdybychom přivezli výhru 2:0, byl by to super výsledek. Takhle bude odveta pořád dost těžká," řekl Vaclík. "Dát venku dvě branky je skvělé, ale s výhrou by to bylo mnohem lepší. Každopádně jsme si dokázali, že s Feyenoordem jde hrát," uvedl sparťanský brankář.

Trenér Feyenoordu Ronald Koeman řekl, že tým musel v poločase probrat důraznou domluvou. "Hráčům jsem musel vynadat, protože nebyli dost koncentrovaní. A z toho pramenily naše chyby. Až po poločase jsme ukázali naše kvality. Odveta bude těžká, ale tím, že jsme aspoň vyrovnali, to nebude lehké ani pro Spartu," prohlásil někdejší skvělý obránce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy