Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sparta všechny zájemce o Wilfrieda dál odmítá

Praha - Vedení fotbalové Sparty Praha vytrvale odmítá nabídky zahraničních zájemců, kteří by rádi získali útočníka Bonyho Wilfrieda z Pobřeží slonoviny. Podle personálního ředitele letenského klubu Jakuba Otavy nikdo nenabízí cenu, za kterou by český mistr byl ochoten klíčového hráče uvolnit. Wilfried je nyní s mužstvem na herním soustředění v Dubaji. Sparta odmítla už dvě nabídky tureckého Bursasporu a podobně dopadly i další pokusy získat Wilfrieda včetně snahy nizozemského Arnhemu, který by chtěl hráče získat za tři miliony eur (73 milionů korun).

"Zájem zahraničních klubů neutuchá. Několik nabídek je konkrétních, ale nikdo zatím nenabídl cenu, za kterou bychom byli ochotni Bonyho prodat. Nadále tak platí, že my hráče prodávat nechceme a nepotřebujeme. Naopak by to pro nás znamenalo významné oslabení, tak k tomu i přistupujeme," uvedl Otava.

Dvaadvacetiletý Wilfried se neobjevil stejně jako většina hráčů základního kádru ve čtvrtečním turnajovém duelu v Dubaji proti Persepolisu, v němž sparťané prohráli 2:3. Očekává se, že autor deseti podzimních ligových branek nastoupí do sobotního utkání proti Zenitu Petrohrad. 

Sparta už také začala řešit odchody některých mladých hráčů na hostování, ale k definitivní dohodě ještě s žádným klubem nedospěla. Martin Jirouš má namířeno do Dukly Praha, Jan Krob do Slovanu Bratislava, Róbert Valenta do Brna a gólman Lukáš Zich se připravuje s Hradcem Králové.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy