Následuje
FIS magazín SP

Sparta se pouští do neprobádaných vod, založila tým pro videohru FIFA

Fotbalová Sparta se rozhodla založit profesionální esport tým, který ji bude reprezentovat na domácích i světových turnajích. Podobné zástupce už například mají Paris St. Germain, Manchester City, Ajax Amsterdam nebo AS Řím.

Radující se Lukáš Vácha
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Letenský klub budou zastupovat hráči českého esport týmu eSuba v populární videohře FIFA a jeden hráč vzejde i z kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní běžní fanoušci.

Esporty jsou v posledních letech na vzestupu a do budoucna se uvažuje i o jejich zařazení do programu olympijských her. Na české scéně je Sparta sice prvním klubem, který se k zapojení do videoherního světa rozhodl, ve světě ale jde o běžnou záležitost.

Fotbalová Sparta zakládá profesionální esport tým

Týmy ve FIFA mají například Paris St. Germain, AS Řím, Manchester City, Dynamo Kyjev, Legie Varšava, naopak Schalke založilo tým v jiné videohře League of Legends. Celosvětový trh esportů se odhaduje na 1,2 miliardy lidí a v USA se dokonce do tří let očekává, že sledovanost se vyrovná popularitě amerického fotbalu. V České republice sleduje esporty asi 400 tisíc lidí.

Ve FIFA probíhá také mistrovství světa podporované Světovou fotbalovou federací FIFA, jehož finále se konalo v londýnské O2 Areně. Závěrečný turnaj pro 32 nejlepších, mezi které FIFA rozdala odměny ve výši 400 tisíc dolarů, sledovalo 29 milionů lidí. Kvalifikace se účastnilo dvacet milionů hráčů.

Zdroj
ČT sport, ČTK, sparta.cz

Hlavní zprávy