Sparta proti PSV vedla, nakonec dostala "pětku"

Maspalomas (Španělsko) – Vstup do turnaje na soustředění na Kanarských ostrovech fotbalistům Sparty příliš nevyšel. V duelu s PSV Eindhoven sice vedli 2:0, ale nizozemský celek nakonec duel otočil a vyhrál 5:2. Svěřence Vítězslava Lavičky v rámci 30. ročníku turnaje v Maspalomas ještě v úterý čeká Celtic Glasgow.

Sparťané se proti vedoucímu celku nizozemské ligy dostali do vedení ve 36. minutě po střele Dočkala a jeho další pokus vzápětí dorazil do branky Lafata. PSV ale dokázalo snížit těsně před pauzou zásluhou Mahera.

Druhý poločas už patřil jednoznačně Eindhovenu. Gólmana Štěcha dvakrát překonal útočník De Jong a skórovali také Depay s dalším nizozemským reprezentantem Wijnaldumem. Za Spartu si v závěru odbyl premiéru americký útočník Fabrice Picault.

Sparta Praha - PSV Eindhoven 2:5 (2:1)

Branky: 36. Dočkal, 37. Lafata - 71. a 76. De Jong, 45. Maher, 66. Depay, 86. Wijnaldum.

Sestava Sparta: Štěch - Jánoš, Kováč (61. Brabec), Holek, Costa - Matějovský, Vacek (72. Picault), Mareček - Dočkal (80. Schick), Krejčí (77. Podaný) - Lafata. Trenér: Lavička.