Následuje
ODM 2020: Biatlon

Sparta prohrála na pražské Letné s Libercem 0:3

Praha – Fotbalisté pražské Sparty v desátém kole první ligy přišli o svoji rekordní vítěznou sérii a navíc ztratili všechny body, když doma překvapivě prohráli s Libercem 0:3. Severočeši utnuli sparťanskou sérii díky povedenému úvodu, když se už v první desetiminutovce střelecky prosadili hostující Breznaník se Šuralem. Autor první branky pak přidal pojistku po změně stran.

Hráči Liberce radující se z vítězství nad Spartou
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Sparta v nejvyšší soutěži neprodloužila šňůru třinácti vítězných duelů. V lize nevyhrála poprvé od 2. května, kdy remizovala v Teplicích. A je to téměř na rok přesně, kdy prohrála i ligový zápas na Letné. V minulé sezoně si odtud 16. října odvezly vítězství právě Teplice.

Zlým znamením pro Spartu jako by už před výkopem bylo, že kvůli zranění kotníku nemohl nastoupit její nejlepší střelec Kweuke. Slepička na hrotu nebyl pro liberecké zadáky tak nebezpečný, naopak hosté se na Letné vůbec v ofenzivě neostýchali a bylo na nich patrné, jak moc chtějí po třech zápasech naplno bodovat.

Štajnerův průnik ještě domácí zadáci zřejmě nebrali jako varování. V sedmé minutě už ale jen přihlíželi, jak Breznaník krásnými nůžkami posílá Liberec do vedení. Sparťané strnuli v šoku a ještě víc je za tři minuty srazil Šural, který zblízka doklepl do branky další Štajnerův přesný centr.

Sparta utrpěla nejtěžší prohru od října 2008

Domácí se jen těžko zvedali z dvojitého direktu. Dobrými zákroky je nahlodával i liberecký brankář Bičík, který vychytal Kadlece a Matějovského a pak sledoval, jak Grajciar a Vidlička míří nad bránu. Liberečtí naopak využívali každou možnost k brejku a ještě před poločasem se musel dvakrát vytáhnout gólman Švenger proti výpadům Štajnera a Breznaníka. I tak hosté cítili, že po pěti letech na Spartě můžou vyhrát.

Zápas se mohl vyvíjet pro Spartu nadějněji, kdyby po hodině hry zblízka v jasné šanci nepřestřelil exliberecký kapitán Zápotočný, který tak jen nechtěně stvrdil celkově nejistý výkon. Dvě minuty po jeho selhání Liberec soupeře ztrestal potřetí.

A liberecká pečeť na výhře byla výstavní: Štajner u pravé čáry patičkou vyslal vpřed Gebre Selassieho, ten se stejně efektně zbavil Pamiče a jeho nadýchaný centr dorazil do opuštěné brány Breznaník, hvězda zápasu.

Tříbrankové manko už pro Spartu bylo neřešitelnou věcí, domácí dohrávali v útlumu. Sami asi nečekali, jak rázně Liberec utne jejich vítěznou šňůru. Sparta doma utrpěla nejtěžší prohru od října 2008, kdy podlehla v derby Slavii 1:4. Liberec naopak prodloužil svoji neporazitelnost na hřištích soupeřů na šest zápasů.

Hlavní zprávy