Archiv D: Sport 1975

Sparta podlehla Krasnodaru, Bednář debutoval gólem

Jerez (Španělsko) - Fotbalisté Sparty Praha nedokázali vyhrát ani druhé utkání na herním soustředění ve Španělsku. Po páteční remíze 1:1 s čínským Kuang-čou dnes v Jerezu podlehli ruskému Krasnodaru 2:3. Za Letenské při svém debutu skóroval uzdravený útočník Roman Bednář.

Spartu poslal do vedení v 16. minutě Léonard Kweuke, ale hosté za další čtvrthodinu vyrovnali. Kamerunský forvard pak při jednom souboji utržil krvavé zranění v obličeji a pět minut před pauzou ho vystřídal Bednář, jenž nastoupil poprvé po svalových problémech.

Devětadvacetiletý bývalý reprezentant v 78. minutě oslavil debut gólem, ale Krasnodar předtím stihl dvakrát skórovat. Poprvé v zimní přípravě za pražský celek nastoupil také uzdravený obránce Ondřej Švejdík.

Sparta zakončí španělské soustředění středečním zápasem s rumunskou Concordií Chiajna. Do Čech se mužstvo vrátí 7. února, tedy přesně týden před prvním domácím duelem druhého kola Evropské ligy s Chelsea.

Sparta Praha - Kubaň Krasnodar 2:3 (1:1)

Branky Sparty: 16. Kweuke, 78. Bednář.

Sestava Sparty: Čech - Zápotočný (46. Vácha), Švejdík, Polom, Pamič - Jánoš, Deli (61. Holek), Hovorka (66. Hušbauer) - Konaté (66. Kadlec), Kučera - Kweuke (40. Bednář).