ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Sparta otevřela Ligu mistryň vítězně, ale z tlaku mohla vytěžit víc

Do odvetného duelu prvního kola play-off Ligy mistryň půjdou s náskokem, ale mohlo být i lépe. Fotbalistky pražské Sparty porazily v Chomutově brankami dvojice Lucie Martínková - Anna Dlasková skotský Glasgow City 2:1. V hostujícím dresu korigovala po změně stran Američanka Sharon Wojciková. Druhé utkání se odehraje na Ostrovech za týden.

Fotbalistky Sparty (vlevo) oslavují gól v play-off Ligy mistryň
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Sparťanky otevřely skóre ve 34. minutě, kdy se s notnou dávkou štěstí prosadila po závaru v malém vápně reprezentantka Martínková. O sedm minut později navíc krásnou střelou z 20 metrů zvýšila Dlasková.

Týmu z Glasgow se ovšem podařil začátek druhé půle a v 51. minutě snížila další povedenou ranou Wojciková. Domácí hráčky si následně vytvořily řadu slibných šancí, ale žádnou už proměnit nedokázaly.

Druhý český zástupce v elitní ženské soutěži Slavia Praha se ve čtvrtek od 14:00 představí ve Florencii.