Následuje
Branky, body, vteřiny

Sparta narazí v osmifinále MOL Cupu na Zlín, Boleslav čeká Hradec Králové

Praha – V osmifinále MOL Cupu se utká Sparta v atraktivním duelu se Zlínem. Diváci uvidí i moravské derby Brna s Jihlavou. Současný ligový lídr Mladá Boleslav bude hrát s Hradcem Králové. Sedmý celek první ligy Bohemians se střetne s týmem ČFL z Králova Dvora. Také Slavii čeká soupeř z třetí nejvyšší soutěže, Litomeřicko. Další dvojice tvoří Karviná s Duklou, Opava s Plzní a Táborsko s Libercem. O dvojicích rozhodl los v pražském sídlu Fotbalové asociace ČR. Oficiální hrací termín je 26. října.

Ilustrační fotografie
zdroj: ČTK autor: Syrůček_Jakub

Oba hlavní favority Spartu a Plzeň čeká cesta na hřiště soupeře. Letenští ve Zlíně před měsícem remizovali 1:1 v lize. "Dá se říci, že je to nejtěžší soupeř z nenasazených celků. Navíc je to pro nás další cesta ven, což je při našem programu a současném stavu kádru další složitý krok," řekl ředitel Sparty Adam Kotalík.

I proto bude Sparta jednat se Zlínem o pozdějším termínu. Naopak Plzeň je připravená dodržet program, přestože ji tento týden čekají náročné zápasy s Giurgiu v Evropské lize a domácí šlágr právě se Spartou. "Program je nabitý, ale máme kádr tak široký, abychom to zvládli. Řekli jsme si, že ať los dopadne jakkoli, tak budeme hrát ve stanovený termín," prohlásil vedoucí sportovního úseku Plzně František Mysliveček.

Pro Plzeň je los o to nepříjemnější, že musí jet do 440 kilometrů vzdálené Opavy. V předchozím kole přitom jeli do podobně vzdáleného Hlučína. "Je to nepříjemné, ale los tak rozhodl a musíme si s tím poradit. V Opavě je ale dobré fotbalové prostředí, mohlo by přijít dost lidí, o to zajímavější zápas by to mohl být," dodal Mysliveček.

Zajímavý souboj čeká i Mladou Boleslav, která přivítá Hradec Králové, s nímž se v úvodu sezony dělila o stadion. "Bereme pohár zodpovědně, pokusíme se postoupit. Hrajeme v Boleslavi, kde to byl pro nás donedávna azyl, proto to bude pikantní," řekl sportovní ředitel Hradce Králové Pavel Krmaš.

Stane se Litoměřicko katem dalšího favorita?

Slavii čeká třetiligové Litoměřicko, které už má na kontě skalpy Příbrami a Baníku Ostrava. "Zajímavé to pro nás je i proto, že máme v Litoměřicích hráče na hostování. Jsme rádi, že se konečně představíme doma, a pohár bereme velmi vážně," řekl generální sekretář Slavie Jiří Vrba.

Losování MOL Cupu
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy