Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovinsko - Itálie

Sparta kritizuje Tulingera: Není objektivní. K jiným pochybením byl shovívavý

Praha – Emoce, které odstartoval středeční kontroverzní závěr utkání mezi Duklou a Spartou, neutichají. Naopak to vypadá, že stále gradují. Pražský klub se ostře ohradil proti kritickým slovům šéfa komise rozhodčích Miroslava Tulingera. Letenský klub jeho vyjádření označil za neobjektivní v porovnání s jinými případy.

Sparťan Lukáš Juliš se snaží uniknout Josipu Jurendičovi z Dukly
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Od středečního večerního střetnutí, v němž Sparta na půdě Dukly zvítězila 2:1 díky kontroverzní penaltě z nastaveného času, to v nejvyšší soutěži pořádně vře. Na hlavu sudího Tomáše Kocourka se hrne ze všech stan tvrdá kritika. Ta nejtvrdší pak přišla od Tulingera, který prohlásil, že sudí hrubě ovlivnil střetnutí ve prospěch letenských.

"Byli do toho zapojeni všichni tři rozhodčí, kteří byli na té polovině hrací plochy. Zcela nepochybně se jedná o hrubé ovlivnění závěrečných minut utkání ve prospěch Sparty. Když to shrnu, byl tam nepotrestaný ofsajd Jiráčka, nepotrestaný přestupek Jiráčka, nepotrestaný faul Lafaty a až pak strčení brankáře Rady" řekl Tulinger. (VÍCE O JEHO VYJÁDŘENÍ NALEZNETE ZDE)

Proti ostrým slovům šéfa rozhodčích, který na této pozici nedávno nahradil Dagmar Damkovou, se však ohradila Sparta, která je označuje za manipulativní a neobjektivní. Podle klubu z Letné případy z minulých týdnů (pravděpodobně narážka například na kontroverzní momenty v utkání Zlín - Plzeň) takto medializované od Tulingera nebyly a on se k nim vyjadřoval mnohem mírněji.

Je nám líto, video expirovalo.
Tulinger: Rozhodčí hrubě ovlivnili utkání

"Zatímco v minulých týdnech se předseda Tulinger velmi umírněně a shovívavě vyjadřoval k zásadním a zcela očividným pochybením rozhodčích, které ovlivnily průběh a výsledky jiných utkání, v případě velmi sporných a nepřehledných situací v zápase Dukla - Sparta přistoupil k agresivní aktivní medializaci a velmi ostré kritice rozhodčích," stojí v oficiálním vyjádření Sparty.

"Pan Tulinger tím prokázal, že nevykonává svou roli objektivně a nestranně. Vyzýváme ho, aby se tímto, ani jiným způsobem nepokoušel vykonávat tlak na rozhodčí rozhodující zápasy Synot ligy v jejím zbývajícím průběhu," stojí dále v prohlášení, které možná přilije ještě více olej do ohně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy