Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sparta i Slovan řádění odsoudily, policie pokutovala jedinou osobu

Praha Vedení Sparty odsoudilo chování chuligánů, kvůli kterému došlo k přerušení utkání Evropské ligy na bratislavském stadionu Pasienky. Jejich řádění však podle něj odstartoval pokus skupinky příznivců slovenského celku proniknout do sektoru hostujících fanoušků. Incident odsoudil také slovenský klub, podle kterého se skupina příznivců Sparty násilně dostala ze svého sektoru a napadla domácí fanoušky. Policejní mluvčí Karina Považanová sdělila, že policisté na stadionu, kde zasahovali těžkooděnci, uložili jedné osobě pokutu za divácké násilí.

Kotel Sparty v utkání se Slovanem Bratislava
zdroj: ČTK autor: Jan Koller

"Lidé, kteří na tribuny nepatří, pokazili sportovní zážitek tisícovkám fanoušků na stadionu, u televizních obrazovek, ale i samotným aktérům utkání. Uvědomujeme si vážnost případu a potřebu jeho důkladného vyšetření. Jsme připraveni poskytnout dostupné informace a součinnost policii," reagoval Slovan Bratislava v prohlášení a prostřednictvím mluvčího Tomáše Cha.

Bližší informace k incidentu vedení úřadujícího slovenského mistra nezveřejnilo, k případu by se zástupci Slovanu měli vyjádřit v průběhu příštího týdne. Technický ředitel klubu Zdeno Roman slovenským médiím řekl, že Slovan chce prokázat, že udělal všechno pro zvládnutí situace na stadionu.

Na Spartě dospěli k přesvědčení, že spouštěčem incidentu bylo počínání domácích fans. "Už máme víc informací než bezprostředně po utkání. K těm zásadním patří zjištění, že celou situaci vyeskalovala skupinka lidí hlásící se ke Slovanu, která se zezadu natlačila do sektoru s fanoušky Sparty," řekl mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

Je nám líto, video expirovalo.
Slovan i Spartu čekají po incidentech vysoké pokuty

Zápas byl přerušen ve 41. minutě, kdy sparťanští chuligáni prolomili dvě bariéry a vnikli mezi domácí příznivce. Hrát se znovu začalo po zhruba 35 minutách. Sparta nakonec zvítězila 3:0 a po závěrečném hvizdu její hráči šli možná trochu překvapivě zatleskat fanouškům.

"Zástupci bezpečnostní služby nás požádali, abychom alespoň symbolicky příznivcům poděkovali, protože se obávali, že by se situace opět mohla vyostřit. Poděkování proto mířilo jen k fanouškům, kteří se nedopouštěli výtržností," vysvětlil Kasík s tím, že klub momentálně čeká na podrobnou zprávu delegáta utkání, která bude také důležitým dokumentem pro disciplinární komisi UEFA.

Vácha pobouřil na sítích

V prohlášení na klubovém webu se vyjádřil i záložník Lukáš Vácha, který v noci po zápase na sociální síti Twitter napsal: Vítězství na hřišti i v hledišti. "Násilí na stadionech neschvaluji ani já ani nikdo jiný v týmu. Po utkání jsem na sociálních sítích poděkoval za podporu fanouškům, kteří přijeli slušně fandit. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že schvaluji jakoukoli formu agresivity," řekl český reprezentant, který pak tweet smazal. "Je mi líto, pokud si to někdo vyložil jinak," dodal.

Podle Kasíka incident ze čtvrtečního duelu nic nemění na přípravě Sparty pro domácí odvetu, která je na Letné na programu 6. listopadu. "Bez ohledu na události z Bratislavy je jakýkoliv zápas evropských soutěží považován za rizikový a provází ho nejvyšší bezpečnostní opatření," uvedl.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy