Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Sparta hlásí zvučnou zahraniční posilu. Na Letnou zamířil rakouský střelec Janko

Praha – V poslední sezoně sázel góly za Basilej a stihl jich hned 14. Od nového ročníku však bude rakouský útočník Marc Janko pálit branky v české lize. Vytáhlého kanonýra získala po konci smlouvy ve Švýcarsku Sparta. Třiatřicetiletý forvard podepsal na Letné dvouletou smlouvu a stal se čtvrtou letní posilou Pražanů. 

Marc Janko
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Giuseppe Esposito

"Jsem rád, že jsem mohl se Spartou podepsat. Je to skvělý klub, největší v Čechách, s velkými ambicemi. Moc se těším na to, až se potkám se spoluhráči a začneme pracovat na našem prvním cíli - na tom znovu přinést titul zpátky," řekl Janko pro sparťanský web.

"Můj hlavní cíl bylo najít si klub, který chce získávat trofeje. Ze Sparty jsem takový pocit měl hned a velmi stála o to, abych podepsal. Cítím se tu moc dobře a těším se," dodal zkušený útočník.

Během kariéry prošel řadou angažmá. Začal v Admiře Wacker, poté působil v Salcburku, v nizozemském Twente, v portugalském Portu, v tureckém Trabzonsporu, v australském Sydney, kde se v sezoně 2014/15 stal s 16 góly nejlepším střelcem soutěže, a naposledy v Basileji. S ní v uplynulém ročníku oslavil double - vítězství v domácí lize i poháru, ve švýcarské nejvyšší soutěži dal v právě skončené sezoně čtrnáct gólů.

Janko je zároveň pravidelným rakouským reprezentantem. Za národní tým odehrál 63 zápasů a dal v nich 28 branek. S Rakouskem ho nyní čeká víkendový kvalifikační zápas v Irsku.

Janko sbíral informace o Spartě i od svého dosavadního spoluhráče v Basileji, českého brankáře Tomáše Vaclíka, který na Letné v minulosti působil. "Česká liga je tvrdá, ale na to jsem připravený, umím si najít své místo mezi obránci. Myslím, že jsem připravený na to tady hrát. Máme také nového trenéra, odhodlaného vyhrát znovu titul, s jasnou vizí toho, jak hrát," doplnil Janko.

Stal se už čtvrtou letní posilou Sparty, kterou převzal italský trenér Andrea Stramaccioni. Třetí celek uplynulé ligové sezony získal také slovenského stopera Lukáše Štetinu, srbského záložníka Vukadina Vukadinoviče a Bosňana Eldara Čiviče.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy