Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Sparta hlásí posilu do obrany. Z CSKA přišel Karavajev

Praha – Posilu do obrany z moskevského CSKA získala pražská Sparta. Do týmu českého vicemistra přišel Vjačeslav Karavajev. Jednadvacetiletý hráč, který už v české lize nastupoval za Duklu a Jablonec, podepsal čtyřletou smlouvu.

Vjačeslav Karavajev
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Měl větší množství nabídek z Ruska, ale jeho přáním bylo působit ve velkém klubu s evropskými ambicemi. I díky znalosti českého prostředí tak pro něj byla nabídka Sparty jasnou prioritou," citoval sparťanský web Karavajevova agenta Viktora Koláře.

Karavajev je odchovancem CSKA, ale v prvním týmu se nikdy výrazně neprosadil. V ročníku 2014/15 proto zamířil na hostování v Dukle, za kterou odehrál v nejvyšší soutěži 29 zápasů. Následující sezonu strávil ruský reprezentant do 21 let v Jablonci, kde v 29 duelech zaznamenal i tři branky.

"Potřeboval jsem udělat další krok v kariéře a jsem rád, že ho můžu udělat právě tady," uvedl Karavajev. "Hrál jsem tu a tam (v CSKA), ale měl jsem to těžké. Na mém postu nastupuje Brazilec Mário Fernandes, který je fantastický, a já neměl moc šanci," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy